Adnan Örnek: ‘Görevden kaçmadım’

Adnan Örnek: ‘Görevden kaçmadım’

“Adam gibi istifa ettim” diyen genç teknik adam, “Üzerime düşen sorumluluğu aldım. Birilerinin bir şey yapması lazımdı. Çünkü takım rutine bağlamış gidiyordu” şeklinde konuştu.

Gençlerbirliği yenilgisi sonrası görevinden istifa eden Teknik Direktör Adnan Örnek, OLAY SPOR’a çarpıcı açıklamalar yaptı.

Görevden kaçmadığını ifade eden Örnek, “Öncelikle zor bir süreçte bu işi soyunduk. Bazı şeyleri toparlayabileceğimizi düşünüyordum. Aslında epey mesafe de katettik. Maç kazanamamak olumsuz etki yarattı takım üzerinde. Bir şok yaşatmam gerekiyordu. Birilerinin birşey yapması lazımdı. Çünkü takım rutine bağlamış gidiyordu” dedi. Bursaspor camiasında birçok başarı ve başarısızlığı yaşadığını ifade eden genç teknik adam şöyle konuştu:

YAPMAK ZORUNDAYIM

“Benim görevden kaçma gibi durumum olmaz. Biz bu kulüpte neler yaşadık. Bu takımla küme de düştük, şampiyon da olduk. Herşeyden önce Bursaspor’un taraftarıyım. Ben milyon Euro’luk antrenörlere benzemem. Üzerime düşen sorumluluğu aldım. Adam gibi istifa ettim. Bunu yapmak zorundaydım. Bunu yapabilecek tek kişi kendimi gördüm ve istifa ettim. Ben görevde kalırdım ne olacak. Kimse bana ‘git’ demedi ki. Kararıma herkes saygı duysun. Bursaspor’un düşmesini seyredemem arkadaşlar. Son hafta kaçacak adam ben değilim, bu kulübü en son terkedecek adam benim.”

KENDİLERİNE GELSİNLER

Yeşil beyazlı takımın Trabzonspor’u yeneceğine inandığını da ifade eden Adnan Örnek, “Bu takım Karadeniz’de istediğini alır ve kümede kalır. Son dakikaya kadar Bursaspor’un küme düşeceğine inanmıyorum. Futbolcular ellerinden geleni yapmaya çalışacak. Bunu yapabilecek kapasiteleri var. Toparlansınlar ve kendilerine gelsinler. Yürekleriyle oynasınlar. Başka bir şey istemiyorum ben. Camiada olumsuz bir hava var fakat gün bence herkesin birbirine destek olma günü. Şuanda avantajlı olan Bursaspor. Kazandığı takdirde kimseye bakmayacak ve kümede kalacak” diye konuştu.

Kaynak : Olay

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
bs16, bursaspor texas, teksas org haber oku, bursasporum, bursasporluyuz, bursaspordabugün, bursaspor haber sitesi, bursaspor haberleri, bursaspor kadrosu, bursaspor haberleri, bursaspor roster, bursaspor teknik direktörü, bursasporum, bursaspor adnan örnek, bursaspor maçkolik, bursaspor tv, bursaspor transfer, timsah arena