Bursaspor’da futbola ilk adım.!

Yeşil beyazlı kulübün geleceği olan eğitimlerin ilk döneminde 500 öğrenci çalışmalara katılacak.

  • 27 Haziran 2018
  • 65 kez görüntülendi.
Bursaspor’da futbola ilk adım.!

Yeşil beyazlı kulübün geleceği olan eğitimlerin ilk döneminde 500 öğrenci çalışmalara katılacak.

Yaz okullarının ilk döneminde Altyapıdan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Görkem Akbaş ve Okulları Koordinatörü Cenkçiler de miniklerin heyecanına ortak oldu.

Bursaspor’un düzenlediği yaz futbol okullarında heyecan start aldı. Merinos Stadı’nda gerçekleştirilecek eğitimlerde minik öğrenciler, aileleri ile birlikte Bursaspor ’nun yaz dönemi ilk gününde oldukça heyecanlıydılar.

Altyapıdan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Görkem Akbaş ve Futbol Okulları Koordinatörü Hakan Cenkçiler de miniklerin heyecanına ortak oldular.

500 öğrenciyle başlayan eğitimlerin ilk gününde kendisinin de heyecanlandığını belirten Akbaş, “Burası çok başarılı bir okul inşallah bu başarı devam eder.

İlk etapta öğrenciler haftada dört gün idman yapacaklar, hemen ardından ikinci etap başlayacak. Öncelikle iyi birer birey olmayı öğrenecekler, ardından Bursaspor sevgisini onlara aşılayacağız” dedi.

KENDİMİZİ GELİŞTİRMELİYİZ

Altyapı çalışmaları hakkında da bilgi veren Görkem Akbaş, “ kadrosunu oluşturmaya çalışıyoruz. Gençlik Geliştirme Sorumlusu olarak Ümit Şengül hoca ile prensipte anlaştık.

1 Temmuz itibariyle resmi sözleşmeyi imzalayacağız. Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri’nde fiziki şartları iyileştirmeye çalışıyoruz. Ufak tefek değişiklikler yapıyoruz.

Daha iyi neler yapabiliriz onun araştırmasını yapıyoruz. Veri bankası oluşturmaya çalışıyoruz. Bireysel futbolcu performanslarına yönelik çalışmalar yapıyoruz.

Önemli olan altyapı serüveninin ardından seçilen futbolcu kardeşlerimizin A takımımıza hazır gitmesi. Bizler kendimizi geliştirmeliyiz. Bu mali tablolardan kurtuluş altyapımız” şeklinde konuştu.

BURSASPOR İÇİN ÜRETİYORUZ

Bursaspor için üretmeye devam edeceklerini ifade eden Hakan Cenkçiler ise şunları söyledi: “Yeni bir heyecan yine çok keyifliyiz. Yeni dönemde yine 500 öğrencimiz var, bunun dışına çok çıkamıyoruz çünkü sahanın fiziki şartları çok uygun değil.

Burada beş yaşında çocuklar da var. Bursaspor için üretmeye devam edeceğiz. Bir çok başarı yakaladık ve bu böyle devam edecek. Bir dönem başlıyor, bir dönemimiz daha var.

Biz altyapımıza sadece oyuncu değil hoca da gönderiyoruz. Şunu da aktaralım ikinci dönemimiz 30 Temmuz’da başlayacak.”

Kaynak : Olay

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ