Altyapı

Futbol Okulu Türkiye’ye açılıyor

alt yapısının ’81 İlde ’ projesini hayata geçirildi.

16 Futbol Okulu’nun koordinatör ve antrenörlerini ağırlayan yeşil beyazlı kulüpte yönetici Görkem Akbaş ‘Ülkenin her yerinde yetenekli ve karakterli sporcuları keşfetmek istiyoruz’ dedi.

‘81 İlde Futbol Okulu’ projesini hayata geçiren Bursaspor Futbol Akademisi önceki gün 16 Futbol Okulu’nun koordinatör ve antrenörlerini ağırladı. Altyapıdan Sorumlu Kurulu Üyesi Görkem Akbaş, Gençlik Geliştirme Proje Sorumlusu Ümit Şengül, Futbol Okulları Koordinatörü Hakan Cenkçiler ve Uzman Psikolog Salih Hafızoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen buluşmada renkli görüntüler vardı. Görkem Akbaş, 81 ilde futbol okulu açmayı ve ülkedeki çocuklara ulaşmayı hedeflediklerini belirterek, “Önemli bir projeye imza atmak üzereyiz. Camiamıza hayırlı olsun’ dedi.

BÜYÜK GÖREVLER DÜŞÜYOR

Akbaş ‘Bu konuda yılların deneyimi olan Hakan Cenkçiler hocamızla birlikte yaptığımız görüşmelerde bunun göstermelik bir proje olmaması için çok ince ve ayrıntılı aşamaları geçmemiz gerektiğini belirttik. Bu kapsamda işin uzmanı antrenörlerle Bursaspor armasına ve ismine yaraşır Futbol Okullarımızda ülkenin her yerinde yetenekli ve karakterli sporcuları keşfedip önce Futbol Akademimize, oradan da A takımımıza taşıma hedefiyle yola çıkıyoruz. Bu yolda herkese çok büyük ve önemli görevler düşüyor. İnşallah hep beraber bu zorlukların altından kalkacağız” diye konuştu.

TÜRK FUTBOLUNUN LOKOMOTİFİYİZ

Gençlik Geliştirme Proje Sorumlusu Ümit Şengül ise, ‘A takımımızda kaç tane altyapıdan yetişen oyuncumuzun oynadığını herkes görüyor. Bursaspor, altyapıya önem veren sözde değil özde bir kulüptür. futbolunun lokomotifi konumundayız. İş ’yi tarayıp sizlerden ve diğer yerlerden alacağımız oyuncuları nasıl geliştirebiliriz onun planlamasına kaldı artık. ‘diye konuştu. Futbol Okulları Koordinatörü Hakan Cenkçiler de, ‘Şu an altyapıdaki her yaş kategorisinde ve A seviyesinde oynayan Futbol Okulu öğrencilerimiz var. Bu doğrultuda ağımızı genişletmek için önce çevre illere, ardından da tüm ülkeye yayılmak istiyoruz.’ dedi.

Kaynak : Olay

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün