Basketbol

Bursaspor liderliği aldı..!

Liderlik maçında Karesispor ile karşılaşan baştan sona önde götürdüğü maçı 86-65 kazanmayı başardı. ’nda oynanan maçı yaklaşık 3500 taraftarımız takip ederken, salonun kapasitesinin dolması nedeniyle 3000 taraftarımız da karşılaşmayı dışarıdan takip etti.

Maçın açılış sayılarını Bursaspor, 2. dakikada Recep Doğrusöz’ün üçlüğüyle buldu. Taraftarlarının desteğini arkasına alan Bursaspor, yaptığı mükemmel savunmayı etkili hücumlarla birleştirince maçın 4. dakikası dolarken farkı çift hanelere çıkardı (15-5) ve Karesi molasına gidildi. Mola da birşeyi değiştirmedi ve Bursaspor atmaya ve Karesi de kaçırmaya devam etti. Toplamda 19-0’lık seri yakalayan Bursaspor Basketbol, skoru 25-5’e kadar getirmeyi başardı. Periyodun son 2 dakikasında Karesi üst üste basketler bulsa da ilk periyodu Bursaspor Basketbol, Karesi karşısında 32-10 önde tamamlamayı başardı

İkinci periyotta, skorda olmasa da oyunda Karesi’nin maça ortak olma çabası vardı. İlk yarının sonunda Bursaspor Basketbol’un tabelada 52-26’lık üstünlüğü vardı.

Üçüncü periyotta fark bir ara 28 sayıya kadar çıksa da periyodu Karesi’nin 21-19 önde tamamlamasıyla birlikte son periyoda 71-47 Bursaspor Basketbol üstünlüğüyle girildi.

Son periyoda gelindiğinde ise maçın 35. dakikasında, Karesi uzun bir aranın ardından farkı 20 sayının altına indirdi. (76-57) geri kalan bölümde farkı 18 sayıya indirerek az da olsa umutlansa da Bursaspor Basketbol, Karesi Spor’u 86-65 mağlup ederek rakibiyle galibiyet -mağlubiyet sayılarını eşitlemeyi başardı. (12 galibiyet, 2 mağlubiyet)

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün