Futbol

2 planımız vardı biri tuttu…!

Aybaba, Akhisaspor galibiyetinin detaylarını anlattı.

Burak tercihini rakibi sahasında tutmak için yaptığını kaydeden Aybaba, ‘Bunda başarılı olamayınca Umut’u daha erken oyuna soktuk. O da, benim de zaman zaman düşündüğüm -Acaba ’ı göndermese miydik’ sorusuna kendisi cevap verdi’ dedi.

Teknik Direktörü , Akhisarspor karşısında aldıkları galibiyetin oldukça anlamlı olduğunu söyledi… Kadrodaki eksikler nedeniyle bu karşılaşmaya 2 farklı planla hazırlandıklarını dile getiren Aybaba, ‘Önceliğimiz, rakibin kanat oyuncularını Burak’la durdurmak, ardından da Umut’u alıp işi bitirmekti. Ancak, ilk planımız tutmadı ve geriye düştük. Biz de beklemeden 2. planımızı devreye soktuk’ dedi.

DAHA ÇOK YOLU VAR

Umut Nayir’in maça çok iyi hazırlandığını da kaydeden Samet , ‘Hafta içinde de kendisiyle konuşup motive etmeye çalıştık. Oyuna girdi ve görevini en yi şekilde yerine getirdi… Herkesin sorduğu soruyu bende zaman zaman soruyordum; -Acaba Kubilay’ı göndermese miydik’ diye ama Umut bu sorunun cevabını kendisi verdi. Yalnız, bir maçla değerlendirmemek lazım. Daha önünde çok yol var. Aynı konsantrasyonla devam etmeli’ diye konuştu.

HER TOPU ÖNE TAŞIDI

Tunay Torun’dan da övgüyle bahseden tecrübeli teknik adam, ‘Daha önceki maçlarda gücü yetmiyordu ama bu kez herşeyini ortaya koydu. Gücünü kazandı. Aldığı her topu öne taşımaya çalıştı. Dikkat ettiyseniz, maçtan sonra hiç -eksiklerimiz var- demedim. Çünkü, bizim takımda herkes, herkesin yerini kapatacak durumda. Bu galibiyetin anlamını daha da artırmamız için evimizde oynayacağımız iki maçı kazanmalıyız’ ifadelerini kullandı.

Kaynak : Olay

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün