Futbol

2 sezondur Bursaspor’da ‘tık’ yok…

2016-17 sezonunun transfer döneminde altyapıdan yetişen Serdar Aziz ve Mehmet Zeki Çelik'ten gelir elde eden Bursaspor'un, son 2 sezondur siftahı yok.

2016-17 sezonunun transfer döneminde altyapıdan yetişen Serdar ve ’ten gelir elde eden Bursaspor’un, son 2 sezondur siftahı yok.

Özellikle altyapısıyla ün salan Bursaspor’un yetiştirdiği pek çok oyuncu profesyonel liglerde görev alıyor. Geçtiğimiz sezon milli takımlara da en fazla oyuncu gönderen ekip olan yeşil beyazlı kulüp, buna karşın son yıllarda altyapısından çıkardığı oyunculardan gelir elde etmekte zorlanıyor. Son olarak 2016-17 sezonunda Serdar Aziz ve Mehmet Zeki Çelik’ten gelir elde eden Bursaspor, son 2 sezonda ise altyapıdan para kazanamaz oldu.

YENİDEN GÖZDE OLDULAR

2017-18 sezonunda transferden kazanç sağlayamayan Timsah, geçtiğimiz sezon ise 8 milyon 230 bin Euro’luk transfer geliri elde etmesine karşın, bunların hiçbiri, altyapı oyuncularından gelmedi. Önümüzdeki sezon yoluna 1. Lig’de devam etmesi nedeniyle transferde yeşil beyazlı oyuncular gözde haline geldi. oyuncuları Okan Kocuk, , Ersoy ve Kanatsızkuş gibi oyuncuların ismi birçok takımla anılıyor.

Kaynak
Olay
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün