Futbol

Ali Ay: ”Gözlerin yaşına bakmayacağım”

Başkanı Ali Ay, PFDK’dan gelen cezayla ilgili konuştu.

Ali Ay, “Görüntüler izleniyor. Bunları yapan 20-30 kişilik bir grup. O kişiler kimse en ağır şekilde cezalandırılmalarını sağlayacağım” dedi.

20-30 KİŞİLİK GRUP YAPIYOR

Bursaspor Başkanı Ali Ay Beşiktaş maçı sonrası Profesyonel Kurulu’nun (PFDK) ’a verdiği ceza hakkında konuştu. Sözlerine ‘Ne diyeyim’ diyerek başlayan Ali Ay, “Taraftarımızla kaç kere konuştuk, tribün liderleriyle görüştük. Bize ‘ yedirmeyin’ diye defalarca söyledik. Ama çıkan sonuca bakın. Bu yoklukta bu ceza ödenecek. Ama işin boyutu daha farklı. Taraftarımız sahaya bir şey atmayacak. Atınca sonucu belli. Neden yapıyorsun. Sahaya kim ne attıysa sonucuna katlanacak. Böyle iş mi olur? 20-30 kişilik bir grup en az 15 bin kişinin ceza almasına sebep oluyor. Bu kişilerin gözlerinin yaşına bakmayacağım” diye konuştu.

YILDIZ GETİRDİK DE NE OLDU

Sahaya yabancı madde atan kişilerin tespit edildiğini de belirten Bursaspor Başkanı Ali Ay, “Görüntüler izleniyor. O kişiler kimlerse en ağır şekilde cezalandırılmalarını sağlayacağım” dedi. Taraftarın tribünleri doldurmasının dışında diğer konularda kendilerine destek olmadığından da yakınan Ali Ay, “Bize ‘Yıldız oyuncu alın getirin. Parasını forma alıp çıkarırız’ deniliyor. Getirdik de ne oldu. Moussa Sow, John Bostock, Yusuf Erdoğan yapıyor. 3 bin taraftar gelmiş. Metrelerce kuyruk oluşmuş. Ama satılan forma sayısı 50’yi bulmuyor. Böyle olmaz. Taraftarımız eğer oraya geliyorsa gereğini de yapmalı. Lisanslı ürün almalı.” ifadelerini kullandı.

Kaynak : Bursahakimiyet

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün