Ali Ay : ‘Seçilmeseydim 2 ay sonra kongre olurdu’

‘Diğer adaylardan hangisi bu göreve gelirse gelsin, en fazla 2 ay sonra yeniden kongre olurdu’ diyen Başkan Ali Ay, “Fon vaatleri vardı. Bizler de birkaç fonla temas kuracağız’ şeklinde konuştu.

  • 01 Temmuz 2018
  • 106 kez görüntülendi.
Ali Ay : ‘Seçilmeseydim 2 ay sonra kongre olurdu’

‘Diğer adaylardan hangisi bu göreve gelirse gelsin, en fazla 2 ay sonra yeniden kongre olurdu’ diyen Başkan Ali Ay, “Fon vaatleri vardı. Bizler de birkaç fonla temas kuracağız’ şeklinde konuştu.

Spor Yazarları Derneği (TSYD) Bursa Şubesi, Bursaspor’un yeni yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Bursaspor’daki son gelişmeleri değerlendiren Başkan Ali Ay, kendileri gibi Süper Lig’deki birçok kulübün zor durumda olduğunu söyledi. Kazandığı kongreyle ilişkin çarpıcı yorumlarda bulunan Ay, “Ben neden seçildim biliyor musunuz? Diğer adaylardan hangisi bu göreve gelirse gelsin, en fazla 2 ay sonra yeniden kongre olurdu. Seçim öncesi fon vaatleri vardı. Bizler de birkaç fonla irtibat kuracağız. Mutlaka eninde sonunda toparlanacağız. Gençlerden oluşan yeni ekibimiz çok çalışıyor” dedi.

ARTIK BENDE DE BİTTİ

Mali gelir açısından en önemli atılımın stadın isim hakkını satmak olduğunu söyleyen Bursaspor Başkanı Ali Ay, “Bunun yanı sıra forma reklamlarının da değerini artırmamız gerekiyor. Ben de yaklaşık olarak kulübe 16.5 milyon Euro verdim. Bende de bitti. Şu ana kadar hep Ali Ay desteğiyle kulüp buraya kadar geldi. 3’üncü yıla girdik, yıllık sadece basketboldan 6.5 milyon lira, 1.5 milyon lira da voleybol var. 8 milyon lira ediyor, biz de para bulmak için kredi çekiyoruz. Sponsor desteği ise 1 milyon lira. Kulübün borcu varken bu branşlarda mücadeleye girmek son derece yanlıştı. Belediyelerle görüşeceğiz” diye konuştu.

Transferler ne olacak?

Takviyelerle ilgili de konuşan Başkan Ay, “Türkiye’de hangi takım şu an transfer gerçekleştirebildi? Döviz kurundaki sıkıntı herkesin elini kolunu bağlıyor. Bir orta saha, iki de santrfor olmak üzere 3 kişi alacağız. 4 olabilir. sistemi değiştirecek. Kendisi de takımla ilgili oldukça umut taşıyor. Satabileceğimiz futbolcular da var. Arayıp soranlara fiyatlarını veriyoruz. Transferde Badji’de belli bir noktaya geldik. Yabancı olarak santrforlara bakıyoruz. ise Aybaba’nın gözüne giremedi” açıklamasında bulundu.

Personel sayısı düşecek

Kulüpte personel sayısının düşeceğini eden Ali Ay, “İlk geldiğimizde 280 personel vardı. Şu an 204 kişi, 140 kişiye kadar düşeceğiz. Aylık 1.5 milyon lira personel maaşı ödüyoruz. Bursa satılmazsa kesin bir kararla kapatacağız. Bursaspor’da basketbolu ayırmayı planlıyorum. 5 kuruş para vermek istemiyorum. Başkasına da devredebiliriz. Kulübün esas belini büken onlar” dedi.

Kaynak : Olay

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ