Alinur Aktaş: “Bursaspor’u idare etmek…”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursaspor’la ilgili çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Aktaş, “Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, Bursaspor’u idare etmek, hocasını, topçusunu ayarlamak gibi bir derdim ve hesabım yok” dedi.

  • 11 Ağustos 2018
  • 43 kez görüntülendi.
Alinur Aktaş: “Bursaspor’u idare etmek…”

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ’la ilgili çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Aktaş, “Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, ’u idare etmek, hocasını, topçusunu ayarlamak gibi bir derdim ve hesabım yok” dedi.

Bursaspor Kulübü’ne verdiği desteklerle alkış toplayan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş soruları cevapladı.

Özel açıklamalarda bulunan Aktaş, Bursaspor’la ilgili çarpıcı ifadeler kullandı. Alinur Aktaş şunları söyledi: “Bursa şehri için, Bursaspor çok farklı bir yerde. Belki maça 30-40 bin kişi geliyor ama şehre çıktığınız zaman herkesin radarında. İnsanların hayatında çok ciddi bir bölümünü kapsıyor.

Türkiye’de anormal transfer masrafları sebebiyle birçok kulüp borç batağında. Bunların sürdürebilirliği çok önemli. Bakın 4 sene üst üste şampiyon oldu, UEFA Kupası’nı kazandı ama borç batağında.

Bursaspor şehrin değeri. Başkanlar gelip geçer. Belediye Başkanları, hep gelir geçer ama Bursaspor ismi hep yaşar. Belki en sıkıntılı değiliz ama mali anlamda sıkıntılı kulüpler arasındayız.

Bursaspor’un forma reklamlarıyla alakalı çok talipler çıkması lazım. Kimseyi eleştirmiyorum. Ama böyle olmalı. Ticaretin de durumu ortada. Bunları ciddi sorgulamak gerekir.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, Bursaspor’u idare etmek, hocasını, topçusunu ayarlamak gibi bir derdim ve hesabım yok. Biz sahip çıkmamız gereken, desteklememiz gereken konularda gerekeni yaparız. Bunları söylemeye bile gerek yok. Bursaspor her zaman yanında ve yakınındayız. Ama çıkıp sahada oynayacak olan o düzeni sağlayacak olan ben değilim.

Başlangıçlar önemli. ile güzel bir başlangıç olur. Biz elimizden gelen katkıyı vermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak : enBursa

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ