Futbol

“Batalla gibi bir oyuncu bulmak kolay değil”

Bursaspor Teknik Direktörü , yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Bursaspor’da daha önce çalıştığını belirten tecrübeli çalıştırıcı, “Çok genç ve yetenekli oyuncular vardı. , Volkan, Serdar Aziz o dönem benim kadroya aldığım oyunculardı. Birinci nedenim bu. İkinci nedenim futbol şehri inanılmaz bir seyirci potansiyeli var. Marka değeri de çok yüksek bir takım. Bir de torunlarımızı evlatlarımızı sık sık görürüz, onlara da zaman ayırmak gerekir diye düşündüm” dedi.

“ANLAŞTIĞIMIZ PARA ÇOK ABARTILDI”

Bursaspor’da aldığı paranın çok konuşulmasına ilişkin ise Aybaba, bu konunun çok abartıldığını dile getirerek, “Ben 3 senelik yapmak istedim, uygundur bize dediler. Çünkü mesaj vermek lazım bir şeyleri yapacağız oluşturacağız hem yapılandıralım hem yarışalım dedik bu çok zor ama daha önce yaptım çeşitli örnekleri var o nedenle sorun olacağını sanmıyorum. Çok istiyorum genç oyuncular gündeme gelsin Türk futboluna kazandıralım, çoğu yerde bu cevabı alıyoruz. Bursa’da bu potansiyel var. Altyapıdaki arkadaşlarımızla konuştum, Mustafa Er ile konuştum. Potansiyel var, hızlı şekilde harekete geçirmek lazım” yorumunu yaptı.

“BATALLA GİBİ BİR OYUNCU BULMAK KOLAY DEĞİL”

Bursaspor’dan ayrılan efsane oyuncu Pablo içinse Aybaba, “Ülke futbolunda bazı oyuncular vardır yeri doldurulamaz. da bu oyunculardan bir tanesi. Böyle bir oyuncuyu bulmak kolay değil, uyumu sağlamak da kolay değil biz daha koşan oyuncu bulmaya çalışacağız burada, altyapıya da dışarıya da bakıyoruz bir bulmak çok kolay değil” değerlendirmesini yaparken Yusuf Erdoğan’a dair de “Yusuf, bence hak ettiği yere gelemedi. Sorun sadece teknik adamdan kaynaklanmıyor, Yusuf’un da eksikleri var her türlü yeteneği var. Süratli, hızlı, çok iyi duran top kullanıyor bu tür oyuncunun çoktan milli takıma yükselmesi lazımdı biz onu doğru yönetmeye çalışacağız inşallah önümüzdeki sezon onun sezonu olur” yorumunu yaptı.

“BİRLİKTE OLACAĞIZ, BİRLİKTE BAŞARMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

“Bursaspor taraftarına çok büyük görev düşüyor” diyen Aybaba, “2 sezonu çok kötü geçirdi. İnanılmaz taraftar topluğun yapacağı bir şey vardır kötü günde takımına sahip çıkmak. Herkesin elinden gelenin her şeyi yaptığına inanıyorsa desteği devam ettirmek ve uzun süreli bunu kılmak lazım. Birinci hedef istikrar olmalı, tabii ki bizim de onlara bunu göstermemiz lazım. Daha coşkulu, daha iyi savunan daha dikine oyunla hızlı çıkan bir takım oluşturmamız lazım. Bu gerçekleşince inanıyorum ki çok büyük bir kitle peşimize takılacaktır. Birlikte olacağız, birlikte hareket edeceğiz, birlikte başarmaya çalışacağız. Öncelikli olarak bu işe gönül verenler sahip çıkarsa, o zaman gerçekten de belki bu sezon ya da önümüzdeki sezon herkesin beklediği Bursaspor ortaya çıkar” şeklinde konuştu.

“7-8 MAÇ DÜŞÜNÜYORUZ”

27’sinde Bursa’da toplanacaklarını söyleyen tecrübeli çalıştırıcı, “Sonra Afyon’da kamp yapacağız daha sonra Avusturya’ya gideceğiz 4 maç yapacağız. Ankara’da TSYD kupası var. Oraya da katılabiliriz. Avrupa’da 4, en fazla 5 maç var. 7-8 maç düşünüyoruz. Her yerde mücadele eden, göze hoş gelen bol pozisyona giren takım görüntüsünde olacağız. Transferler de zor. Ama Bursa’nın avantajı var şampiyon olmuş bir takım güzel bir şehir. O nedenle işimiz biraz daha kolay. Eğer kontaklar daha çabuk kurulur sağlanırsa kampa katılmaları en büyük dileğimiz” dedi.

“YERLİ OYUNCULAR BİRAZ TEMBELLEŞTİLER”

’deki yabancı oyuncuların fazlalığı konusuna da değinen tecrübeli çalıştırıcı, “Normalde bir sistemimiz olacak yabancı sayısı serbest ve kriterli. Bizden oyuncu yetişmediği sürece nereden oynatacağız. Bizim oyuncularımızda gördüğüm bir şey var biraz tembelleştiler, yarışmayı sevmiyorlar, meydanı bıraktılar. Bazı oyunculara talip olduk mesela geçen sezon yerli oyuncular, burada iyi para alıyoruz çok rahatız diyorlar mücadele girmiyorlar. Pek umursamıyorlar, yerli oyuncularımızın daha çok çalışmaları lazım. Özellikle genç oyunculara örnek olmaları lazım. Türkiye bundan gittikçe uzaklaşıyor. -11 yabancıyla sahaya çıkan oluyor. Ben istiyorum mesela Türk oyuncu sayım hepsi olsun, bu bir ayrım değil ama kendi evlatlarımız daha çok ön plana çıksın. takıma daha çok katkı olalım. Ama oyuncularda bu mücadeleyi göremiyorum inşallah bundan sonra kendilerini geliştirebilirler” açıklamasını yaptı.

Kaynak : Bursa.com

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün