Futbol

“Bir lira ödemedik”

Transferde eleştirilmelerine rağmen iyi bir iş çıkardıklarına inandıklarını belirten Şube Sorumlusu , “Biz şu anda transfer ettiğimiz hiçbir oyuncuya 1 lira para ödemedik. 1 lira de ödemedik. Bunların hepsini ödeyebileceğimiz bir şekilde vadelendirdik” dedi.

İÇTENLİKLE YANITLADI

Bursaspor Futbol Şube Sorumlusu Hasan Parlakay dün Özlüce Tesisleri’nde basın mensuplarının karşısına geçti. Bütün sorulara içtenlikle cevap veren Parlakay, transfer döneminde çıkan bazı isimleri alamamalarıyla ilgili eleştirilere, “Biz şu anda transfer ettiğimiz hiçbir oyuncuya 1 lira para ödemedik. 1 lira bonservis de ödemedik. Bunların hepsini Bursaspor’un ödeyebileceği bir şekilde vadelendirdik. Moussa Sow için de Teodor Grozav için de Abdullahi Shehu için de bu geçerlidir. Biz şu anda bu şekilde transfer yapabiliyoruz. Bence biz, transfer yapabildiğimiz için müteşekkir olması gerekenler, müteşekkir olurlar inşallah. Çünkü finansal olarak kulübün yapısını herkes biliyor. Ama biz yine de bu kulübü en iyi şekilde götürmek ve daha iyi bir hale getirmek için çalışmaya devam ediyoruz” cevabını verdi.

SOW’DAN FEDAKARLIK

Hasan Parlakay dün ayrıca Bursaspor’un devre arasında kadrosuna kattığı 3 yeni transferin maliyetlerini de açıkladı. Parlakay, “Öncelikle 2,5 yıllık imza attırdığımız Abdullahi Shehu için eski kulübü Anorthosis Famagusta’ya 200 bin Euro bonservis bedeli ödeyeceğiz. Nijerya Milli Takımı’nda forma giyen yeni oyuncumuza da bul yıl sonuna kadar 200 bin Euro, gelecek sezon 400 bin Euro ve son senesi için de 425 bin Euro ödeyeceğiz. Grozav da 6 ay için Bursaspor Kulübü’nden 275 bin Euro alacak. Eğer 2 yıl opsiyon kullanılırsa da Rumen futbolcu gelecek yıl 550 bin Euro, sonraki yıl da 575 bin Euro cebine koyacak. Moussa Sow bize gelirken büyük fedakarlık yaptı onu da belirteyim. Kendisi eski takımında yıllık 4 milyon 200 bin Euro para kazanıyordu. Biz Sow’a 6 ay için 800 bin Euro ödeyeceğiz. Kulübüne kiralama bedeli vermedik” dedi.

Kaynak : Bursahakimiyet

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün