Futbol

Birbirimize yabancıyız..!

Paul Le Guen’den bir beklentimiz vardı fakat o da diğerleri gibi oldu.

Berger, Hagi, Daum… Hiçbiri Bursaspor’da dikiş tutturamamış, elle tutulur bir şey yapamamıştı. Fransız teknik adam da bu yolda ilerliyor. Bursaspor’un dışarıdan gelen teknik direktörlerle ciddi sıkıntılar yaşadığı apaçık ortada.

Bursaspor’da Teknik Direktör Paul Le Guen, eleştirilerin bir kez daha odağındaki isim oldu. Son Antalyaspor maçındaki tercihleriyle oldukça tartışılan Fransız teknik adamdan camia ümidini kesmiş durumda.

Ligin ilk yarısında kısıtlı kadroya rağmen iyi işler yapan ve ümit veren tecrübeli çalıştırıcı, ligin ikinci yarısında ise bambaşka bir kimliğe büründü.

Takviyelere rağmen takımı bir türlü rayına oturtamayan Paul Le Guen, Bursaspor’un yabancı teknik direktörlerle uyuşmadığını gözler önüne serdi.

HEY GİDİ HAGİ!

Yakın geçmişte kulüpte görev yapan Gheorghe Hagi, Christoph Daum ve Jorg Berger’den de Bursaspor’un ağzı çok yanmıştı. Bursa’ya gelişi büyük bir olay olan Hagi, yeşil beyazlı takımın başında 12 maça çıkmış ve sadece 2 galibiyet alabilmişti.

Alman Berger ise sadece 8 maç Bursaspor’da görev yaparken, 3 puanı bir arada göremeden yollar ayrılmıştı. 34 karşılaşmaya çıkan Daum’un karnesi de hiç iç acıcı değildi.

Alman teknik adamın Bursaspor’a tek katkısı Jose Fernandao’yu yeşil beyazlı renklere kazandırması olmuştu.

BİYEDİÇ BİZDEN BİRİ

Daha da geçmişe gidildiği vakit Piontek’de istenileni veremezken, sadece Gordon Milne döneminde Bursaspor başarılı sonuçlar almıştı.

Yeşil beyazlı kulüpte uzun yıllar forma giyen, kaptanlık yapan ve ‘imparator’ lakabına olan efsane Nejat Biyediç’i ise kendimizden biri olarak gördüğümüz için bu listeye dahil etmedik.

Biyediç’le Bursaspor başarıdan başarıya koşmuştu. Paul Le Guen’in şuana kadarki Bursaspor karnesi ise 27 maç, 9 galibiyet, 6 beraberlik, 12 yenilgi oldu.

Kaynak : Olay

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün