Bu gurur Bursaspor’un..!

  • 12 Ekim 2018
  • 9 kez görüntülendi.
Bu gurur Bursaspor’un..!

Bursaspor’un A Takım kadrosunda ter döken toplam 12 milli takımların çeşitli kademelerinde forma giyiyor. A Milli Takım’da Ertuğrul Ersoy’un yanı sıra Vakıfköy orijinli 3 daha yer alıyor.

Bursaspor milli takımlara gönderdiği oyuncularla dikkat çekiyor. Son açıklanan A Milli Takım kadrosunda halen Yeşil Beyazlı formayı giyen kaptan Ertuğrul Ersoy’un yanı sıra Bursaspor altyapısından yetişen Serdar Aziz, ve Mehmet Zeki Çelik de yer alıyor. Genel tabloya bakıldığında ise dikkat çeken bir durum ortaya çıkıyor. Bursaspor’un mevcut kadrosunda altyapısında futbol eğitimi alan 12 oyuncu milli takımın çeşitli yaş gruplarında ter döküyor. Okan Kocuk da tüm alt yaş gruplarının ardından son olarak U21 Milli Takımı’nda forma giydi ve A Milli Takım için haber bekliyor. Aynı yaştaki Furkan Soyalp de son olarak U18 Milli Takımı’nda oynadı.

18 yaşındaki ve 19 yaşındaki de son olarak U19 Milli Takımı’nda ter döktü. Bu 5 oyuncunun yanı sıra altyapıdan yetişerek kadroda yer alan ancak bu sezon ligde süre şansı bulamayan 7 oyuncu da yine milli takımların çeşitli yaş gruplarında boy gösteriyor. 21 yaşındaki kaleci Muhammed Şengezer ve aynı yaştaki Furkan Emre Ünver, U21 Milli Takımı’nın kadrosunda yer aldı. 18 yaşındaki Çağatay Yılmaz, 19 yaşındaki kaleci Ataberk Dadakdeniz ve 18 yaşındaki İsmail Çokçalış da U19 Milli Takımı’nda forma şansı buldu. 16 yaşındaki ve aynı yaştaki Akman da U17 Milli Takımı’nın kadrosunda yer alıyor.

Kaynak : Bursahakimiyet

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ