Futbol

Bursaspor, Douglas ve Barcelona ile prensipte el sıkıştı ama…

Katalan ekibinin sağbekiyle prensipte anlaşmaya varan Bursaspor, Brezilyalı futbolcunun İspanya vatandaşlığına geçiş için yaptığı girişimin sonucunu bekliyor. Douglas’ın Bursaspor’a transfer olması İspanyol pasaportunu almasına engel teşkil ederse bu transfer gerçekleşmeyecek.

Bursaspor Barcelona’dan renklerine katmak için büyük uğraş verdiği sağbek Douglas’ın transferinde sona yaklaştı. Yeşil Beyazlı yönetim Katalan ekibiyle kiralama şartları konusunda prensipte anlaşma sağladı. Buna göre Bursaspor Douglas için kiralama bedeli ödemeyecek. Taraflar oyuncunun yıllık ücretinin ödenmesi konusunda ise görüşmelerini sürdürüyor. Katalan ekibinde yıllık 1,2 milyon Euro kazanan 27 yaşındaki oyuncunun ücretinin yarısının Bursaspor yarısının da Barcelona tarafından karşılanması için pazarlıklar devam ediyor.

VALVERDE’DEN ONAY ÇIKTI

Bu arada İspanya vatandaşlığına geçerek İspanyol pasaportu almak isteyen ve bu konuda resmi başvuruda bulunan Douglas kanunları inceliyor. Brezilyalı futbolcu Bursaspor’a gelmesi halinde vatandaşlık hakkını kaçırıp kaçırmayacağını araştırıyor. Bu araştırmanın birkaç gün süreceği belirtildi. Douglas’ın Bursaspor’a “Şartlarınızı kabul ediyorum ancak İspanyol pasaportu almak benim için çok önemli” dediği bildirildi. Bu arada Barcelona Teknik Direktörü Ernesto Valverde Douglas’ın takımdan ayrılmasına onay verdi.

Kaynak : Bursahakimiyet

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün