Futbol

Bursaspor galibiyet hasretini bitirmek istiyor!

Sahasında ’u konuk edecek uzun süren kötü gidişe dur deme amacında. Beyazlılar son 7 sezonda kendi sahasında oynadığı sezonun ilk iç saha maçlarından sadece birini kazanabildi.

SADECE BİR GALİBİYET

Bursaspor TFF 1. Lig’de sezonun ilk iç saha maçında yarın saat 21.45’te Akhisarspor’u konuk edecek. Yeşil Beyazlılar evinde oynadığı sezonun ilk maçlarında kazanmakta zorlanıyor. Bursaspor son 7 sezonda, bu mücadelelerin yalnızca birini kazanabildi. Buna karşın söz konusu süreç öncesindeki 4 sezonda Bursaspor evindeki ilk maçlarının tamamını kazanmıştı. Sahasında oynadığı son 4 maçı kazanamayan Bursaspor, son 10 iç saha maçında ise yalnızca bir kez galip gelebildi. Bu süreçte 4 mağlubiyet alan ve 5 kez de rakipleriyle puanları paylaşan Yeşil Beyazlı ekip, evindeki sezonun ilk maçında kazanarak bu kötü grafiğini sonlandırmak istiyor.

KOMBİNEYE İLGİ YOK

Sezonun ilk maçı olmasına karşın, önceki gün satışa çıkan biletlere ilginin az olduğu öğrenildi. Geçtiğimiz yılki kombine satışlarına nazaran bu yılki kombine satışlarının ise beşte bir oranında kalması endişe yarattı. Öte yandan Bursaspor, son yıllarda sezonun evindeki ilk maçlarında dilediği sonuçlara ulaşamıyor. İç sahadaki son 7 sezonun başlangıç maçları dikkate alındığında; Bursaspor’un sadece bir kez Antalyaspor karşısında kazandığı görülüyor. Bunun dışında 4 kez rakiplerine kaybeden Yeşil Beyazlılar, 2 kez de puanları paylaştı. Bursaspor, söz konusu 7 sezon öncesindeki son 4 sezonunda ise iç sahada oynadığı ilk maçların tamamını kazanmıştı.

Kaynak
Bursahakimiyet
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün