Futbol

Bursaspor gol atamıyor gol..!

Hücum hattında ciddi sıkıntı yaşayan Bursaspor, 30 yıl öncesine geri döndü. 

hattında ciddi sıkıntı yaşayan , 30 yıl öncesine geri döndü.

Bursaspor, bu sezon gol yollarında büyük sıkıntı yaşıyor. 28 haftada yalnızca 24 kez gol sevinci yaşayabilen yeşil beyazlılar, ligin en az gol atan takımı konumunda yer alıyor. Bursaspor’un hemen alt basamağında bulunan de 26 kez gol sevinci yaşadı ve en az gol atan ekiplerinden biri oldu. 2 maçtır gol hasreti çeken yeşil beyazlılar, bu sezon ligde 12 maçı ise gol kaydedemeden tamamladı.

30 SEZON GERİYE GİTTİK

Bursaspor, yaşadığı gol sıkıntısıyla son dönemlerin en kötü performansını da sergiledi. Ligde ilk 28 haftalar baz alındığında yeşil beyazlılar, son 30 sezonun en kısır dönemini geçiriyor. Son olarak 1986-1987 sezonunda 28’inci haftayı bu sezon olduğu gibi 24 golle geçen Bursaspor, ligi ise 29 golle küme düşme hattının hemen üzerinde tamamlayarak, alt lige düşmekten kurtuldu.

NEREDEN NEREYE 

Bursaspor’un gol sorununa yönelik en çarpıcı istatistiklerden biri de tarihinin en golcü 28 haftasını son sezon içerisinde yaşamış olması. Önce ligi şampiyon olarak noktaladığı 2009- sezonunda 28’inci haftayı 56 gol ile geride bırakan yeşil beyazlılar, tarihinin en golcü dönemini yaşarken; bu başarısını 2014-2015 sezonunda da tekrarladı. Sadece 3 sezon öncesinde 28’inci sonrası 56 golü bulunan Bursaspor, buna karşın son yıllarda ise tarihinin en gol sorunu çektiği dönemlerinden birini yaşıyor.

Kaynak
Olay
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün