Futbol

Bursaspor rahat konumda

6+2+2 kuralının gündeme gelmesiyle birlikte sezon sonu takımdan ayrılacakların ardından Yeşil Beyazlılarda sadece 4 yabancı oyuncu kalacak. Bu konuda Timsah haricinde Sivas ve Kayseri'de 3, Rize'nin ise kontratlı 7 yabancısı olacak.

6+2+2 kuralının gündeme gelmesiyle birlikte sezon sonu takımdan ayrılacakların ardından Yeşil Beyazlılarda sadece 4 yabancı oyuncu kalacak. Bu konuda Timsah haricinde Sivas ve Kayseri’de 3, Rize’nin ise kontratlı 7 yabancısı olacak.

’de 2015-2016 Futbol Sezonu 1. Transfer ve Tescil Dönemi’nden itibaren başlamak ve 4 sezon uygulanmak üzere kararlaştırılan 14 yabancı döneminin sonuna gelindi. TFF’nin mevcut yabancı kuralını 6+2+2 olarak değiştireceği iddiası geçtiğimiz hafta gündeme bomba gibi düştü. İddiaya göre 10 yabancı oyuncuyla sözleşme yapılacak ve bunların 6’sı ilk ’de, 2’si kadroda, 2’si ise tribünde olacak. Kadrolarında 14 yabancı bulunduran takımların yeni kurala göre 4’er oyuncuyu göndermesi gerekiyor. Kulüplerin şu anda 257 yabancı oyuncuyla sözleşmesi bulunuyor, 154’ünün anlaşması önümüzdeki yıllarda da devam ediyor. Yaşanan bu gelişmelerin ardından Süper Lig’de hangi takımda kaç yabancı futbolcu var, kaçının sözleşmesi bitiyor? Yabancı sayısı düşürülürse en çok hangi takımı etkileyecek? Soruları gündeme geldi.

SAYILAR FAZLA

İşte cevaplar; “Bursaspor’da 6 sözleşmesi bitecek olmak üzere 10 yabancı oyuncu, Kayseri’de 8 sözleşmesi biten olmak üzere toplam 11, Beşiktaş’ta 4 sözleşmesi biten olmak üzere toplam 12, ’da 4 sözleşmesi biten olmak üzere toplam 14, Fenerbahçe’de 7 sözleşmesi biten olmak üzere toplam 16, ’da 3 sözleşmesi biten olmak üzere toplam 11, Sivas’da 8 sözleşmesi biten olmak üzere toplam 11, Başakşehir’de 3 sözleşmesi biten olmak üzere toplam 15, Akhisar’da 3 sözleşmesi biten olmak üzere toplam 14, Rize’de 8 sözleşmesi biten olmak üzere toplam 15, Ankaragücü’de 8 sözleşmesi biten olmak üzere toplam 16, Alanya’da 4 sözleşmesi biten olmak üzere toplam 14, Antalya’da 3 sözleşmesi biten olmak üzere toplam 12, Malatya’da 4 sözleşmesi biten olmak üzere toplam 11, Kasımpaşa’da 4 sözleşmesi biten olmak üzere toplam 14, Erzurum’da 1 sözleşmesi biten olmak üzere toplam 14, Konya’da 3 sözleşmesi biten olmak üzere toplam 15 ve Göztepe’de 4 sözleşmesi biten olmak üzere toplam 15 yabancı bulunuyor.

6 tanesi gidiyor!

Bursaspor’da mevcut kadroda 10 yabancı oyuncu bulunurken bunların 6 tanesinin sözleşmesi sezon sonunda bitecek. Yeşil Beyazlılar-da kiralık olarak oynayan Allano Lima, Daifra Sakho, Chedjou, Henri Saivet kendi kulüplerine dönecek. Ekoko ve Latovlevici’nin de kontratları sona eriyor. Vergini, Shehu, Badji ve ’un ise sözleşmeleri sürüyor.

Kaynak
Bursahakimiyet
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün