Futbol

Bursaspor taraftarından çok çarpıcı tespitler..!

Bursaspor sevdalılarını ağırladı, ortaya çok çarpıcı gerçekler çıktı.

Sosyal medyanın ortamı gerdiği konusunda birleşen taraftar gruplarının temsilcileri Enes Aydın, Tansel Işıkkent, Özcan Sönmez ve Ceyhun Yıldırım, tüm camiayı desteğe davet etti. Yönetici Görkem Akbaş ise yaşanan sıkıntılardan bahsetti.

Bursaspor’un son durumunu, yaklaşan kongre sürecini masaya yatırdığımız programda çok çaprıcı tespitler ortaya çıktı.

İlk olarak söz aynı zamanda ÜNİTİMSAH’ın kurucularından olan, Bursaspor yönetim kurulu üyesi Görkem Akbaş’da… Bu sezonu değerlendirerek sözlerine başlayan Akbaş ‘Sezon istediğimiz gibi gitmedi.

Taraftarın desteğiyle Konya maçını almamız gerekiyor. Alırsak başka şeyleri konuşabiliriz. Onları aşağıda bırakmak adına önemli bir karşılaşma. Taraftarın desteği futbolcularımızın gayretiyle maçı alacağımızı düşünüyorum’ dedi.

PANİK VE ÖZGÜVEN KAYBI

Yaşanan başarısızlıklara rağmen camianın yine de iyi bir destek gösterdiğini belirten Akbaş, ‘Herkes aynı masa etrafından oturuyor ama kalkınca ayrışmalar oluyor. Bir olamıyoruz.

Birliktelik olunca başarı oluyor. Ben taraftarın başarısızlığa rağmen iyi destek gösterdiğini, sahip çıktığını düşünüyorum. Aslında hepimizin aynı tarafta olduğunu bazen unutuyoruz.

2 yıldır kötü giden bir süreç var ve olumsuz bir hava var. Her kaybedilen maçtan sonra bir panik, özgüven kaybı var. Yabancı oyuncu etkilenmez diyorsun onlar bile en ufak tepkiden etkileniyorlar. Olumlu destek çok önemli’ diye konuştu.

DÜŞEN ALİ AY OLMAZ

Teksas tribün liderlerinden Enes Aydın da çarpıcı tespitler yaptı. Aydın, ‘Başkan iyi insan ama elle tutulur 2-3 tane yönetici var. Yönetilemiyoruz. Eleştiri yapılır, protesto olabilir ama 20 dakika su şişesi atmak yakışmaz.

Taraftarın da kendine çeki düzen vermesi gerekiyor. Görevimiz takıma ve futbolcuya sahip çıkmaksa bunları yapmalıyız. Şehrin dinamikleri Trabzon’a geldiler ve gösterisini yaptılar.

18 saatlik Trabzon deplasmanına 3 bin kişi gittik. Protestolar maç sonunda olmalı. Düşen Ali Ay olmaz arkadaşlar. Düşen takım olacak koca bir camia olacak. Bunun farkına varmak lazım. Kim aday olur kim başkan olur bilemem. Seçilecek başkanın iyi yönetimi olmalı. Ali Ay adaysa yönetim kurulunu değiştirmeli’ diye konuştu.

Gerçeklerle yüzleşmeliyiz

Ünitimsah grubundan Tansel Işıkkent, kent dinamiklerini eleştirdi. Işıkkent, şöyle konuştu: ‘2010 yılında zirveyi gören Bursaspor varken taraftarın beklentisi ve bakış açısı değişikliğe uğradı.

Beklentiler yüksek tutulunca hayal kırıklığı oluyor. Herkes gerçeklerle yüzleşmeli. Basın taraftar futbolcu yönetici herkes işini yapmalı. Bunları yapmayınca kaos ortamı oluşuyor.

Cumartesi günü Karabük’te zorlu bir maça çıktık. Taraftar kendine ayrılan yeri doldurdu. Mesela Karabük’te dinamiklerden kim vardı? Trabzon’da herkes ordaydı. Sanayi odaları diğer illerde oyuncu transfer ediyor. Burada birçok sanayi odaları var ama elini taşın altına sokmuyorlar.

**

Sosyal medya ortamı bozuyor

Maraton Platformu Özcan Sönmez, ‘Taraftar aslında sahada mücadale iyi futbol oynayan takım ister. Yönetimsel hatalardan belki bunları göremedik. Sahadaki oyuncunun moralini bozacak hareketler içinde bulunmamak lazım. Ligde kalsın sonra gitcek mi kalcak mı ona bakılır.

Adam son maçlarda oynamasa ne yapacaksın?. Taraftar da kendine çeki düzen vermeli, futbolcular da. Sanal ve sosyal klavyaden sallayanlar ortamı bozuyor.

Bizler zaten birlikte hareket ediyoruz. Diğer takım tribünlerinde deplasman biletleri çıkar ve gruplar alır. Taraftarı bilen yönetim, nasıl bir teknik adam nasıl bir futbolcu getireceğini bilmeli’ ifadelerini kullandı.

***

Başkan destek alamıyor

Radikal Tribünü’nden Ceyhun Yıldırım ise sosyal medyada sürekli kaos ortamı yaratıldığını ve bunun da büyük sıkıntılara neden olduğunu söyledi. Başkan Ay’a saygılarının sonsuz olduğunu ifade eden Yıldırım, ‘Ali Başkan iyi insan. Problemim yok ama ekibinden destek alamadığını düşünüyorum.

Başkan herşeyi bilmek zorunda değil. Burada bir eksik var. 2009-2010’da sosyal medya bu kadar aktif olsa şampiyon olamazdık. Algı operasyonu oluşturuluyor.

Etkilenen çok. Algı olunca enerjisi düşüyor insanın. Taraftarların sosyal medyaya çok fazla takılmamalarını istiyorum. Başkan adayları listelerine aldıkları kişileri kulübe katkı koyacaklardan seçmeli. Adaylar seçici olmalı. Başkalarının önerdiklerinden çok Bursaspor’a ne kadar fayda sağlarlar onları düşünmeli’ dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün