Futbol

Bursaspor tarihinin en genç kaptanı

23 yaşındaki kaptan olan Bür’ün unvanını Ersoy elinden aldı.

Ertuğrul Ersoy 21 yaşındaki büyük bir onur yaşadı ve tarihe adını yazdırdı. Genç stoper ‘Mutluyum, gururluyum. Bana bu sorumluluğu yükleyen bunu kaldırabileceğimi düşünen başkanımıza, hocamıza çok teşekkür ediyorum’ dedi.

Bursaspor, Beşiktaş karşılaşması her anlamda birçok ilki barındırdı. En önemlilerinden biri ise Ertuğrul Ersoy’un sahaya kaptan olarak çıkmasıydı. Harun Tekin’in takımdan ayrılmasından sonra pazubandı koluna takan 21 yaşındaki , Bursaspor tarihinin en genç kaptanı oldu.

Daha önceki rekor ise 23 yaşında kaptan olan Sinan Bür’e aitti. Maç sonrası açıklamalarda bulunan Ertuğrul Ersoy, mutlu ve gururlu olduğunu söyledi. Ertuğrul ‘Bana bu sorumluluğu yükleyen, bunu kaldırabileceğimi düşünen başkanımıza, hocamıza çok teşekkür ediyorum’ diye konuştu.

2 PUAN KAYIP VAR

Maç hakkında da konuşan Ertuğrul Ersoy ‘İç sahada Bursaspor’un oynaması gerektiği gibi oynadık. İyi de pozisyonlar yakaladığımızı düşünüyorum ama değerlendirmekte problemimiz var.

Dört haftadır yakından takip edenler bilirler benim kendi bakış açımla bu maçta 2 puan kaybımız vardı. Aynı , Konyaspor ve maçlarında olduğu gibi. Şimdi milli maç arası var. Ardından Çaykur deplasmanıyla birlikte galibiyet serisi başlatmak istiyoruz’ dedi.

ONU ANLATMAYA GEREK YOK

Stoperdeki partneri Chedjou hakkında da konuşan Ertuğrul, ‘Onun kalitesine söylenecek söz yok. 1 yıl bizde kiralık. Bu maçta değil yıl boyunca bize çok katkılar sağlayacaktır. Birlikte uyumdan bahsedecek olursak benim şöyle bir oyun karakterim var. Her kim olursa olsun benden daha genç oyuncu ya da tecrübeli olabilir.

Benden performans olarak da üstün olabilir. Chedjou’dan söz etmek gerekirse bana tecrübesi ile yardımcı oluyor. Vergini de takıma yeni katıldı. Kim oynarsa oynasın, herkes katkı vermeye çalışacaktır’ şeklinde konuştu.

Kaynak : Olay

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün