Futbol

Bursaspor’a paralar geliyor, borçlar bitmiyor..!

Transfer dönemindeki oyuncu satışlarından kasasına yaklaşık 65 milyon TL koyan Bursaspor, geçmiş dönem borçlarını kapatmaya başladı. Yeşil Beyazlılar ilk ödemeyi Paul ’e yaptı.

EKONG VE AZİZ’İN PARASI GELDİ

Bursaspor oyuncu transferi ve gönderişiyle hızlı bir transfer dönemini geride bıraktı. Yeşil Beyazlılar bu dönemde oyuncu maliyetlerini önemli ölçüde kısarken, ciddi anlamda da transfer getirisi elde etti. William Ekong’dan 3 milyon 300 bin Euro, ’den 2 milyon Euro, ’ten 1 milyon 750 bin Euro, Titi’den 500 bin Euro, Bostock’tan 750 bin Euro, ’dan da 200 bin dolar getiri elde eden Bursaspor toplamda yaklaşık 65 milyon 500 bin TL’yi kasasına koymaya hak kazandı. Bu tutarın ilk ödemeleri de gerçekleşti. Buna göre Yeşil Beyazlılara ilk ödemeyi Aziz’in transferinden doğan borcu nedeniyle PSV Eindhoven ile Ekong’un transferinden dolayı Udinese yaptı.

İLK ÖDEMEYİ PAUL LE GUEN ALDI

Bursaspor’un her iki kulüpten de kasasına 1’er milyon Euro girdi. Bu paralarla borçlarını ödemeye başlayan Ali Ay yönetimi ilk ödemeyi de geçen sezon yollarını ayırdığı Paul Le Guen ve ’ya yaptı. Yeşil Beyazlılar bu hafta sonuna kadar da Harun Tekin’in transferinden doğan alacağı nedeniyle Fenerbahçe’den bekliyor. Sarı Lacivertli kulübün Bursaspor’a 1 milyon Euro göndereceği öğrenildi. Geride kalan 3 maçta 3 beraberlik alan Yeşil Beyazlılar TFF’den 3 milyon 900 bin TL başarı primi elde ederken, bu tutarın daha önce çekilen avansa karşılık mahsup edildiği bildirildi. Bursaspor bu sezon oyuncu satışlarından en çok gelir elde eden kulüpler arasında üst sıralarda yer aldı.

Kaynak : Bursahakimiyet

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün