Futbol

Bursaspor’da transfer yasağı nasıl kalkacak?

Transfer yasağında önünde üç engel bulunan Bursaspor, FIFA sorununu ortadan kaldırdı. Şimdiki hedef UÇK ve TFF'de bekleyen dosyaların kapatılması ve transfer tahtasının açılması.

yasağında önünde üç engel bulunan Bursaspor, FIFA sorununu ortadan kaldırdı. Şimdiki hedef UÇK ve TFF’de bekleyen dosyaların kapatılması ve transfer tahtasının açılması.

HAMZAOĞLU VE LE GUEN

Frey’le yıllar süren para krizini önceki gün yapılan ödemeyle sona erdiren ve FIFA’dan gelmesi muhtemel transfer yasağı ile 6 puan silme cezasını ortadan kaldıran Bursaspor’da yeni hedef Uyuşmazlık Çözüm Kurulu (UÇK) ve Türkiye Federasyonu’nda bekleyen dosyaların kapatılması. UÇK’daki dosyaların bir bölümünü temizleyen Yeşil Beyazlılar sadece iki eski teknik direktörünün dosyasıyla ilgili ödeme yapma durumunda. Teknik direktör Le Guen’in yanı sıra ’nun 244 bin Euro’luk alacağı Bursaspor’un UÇK’daki çözüm bekleyen dosyaları.

EN AZ 20 MİLYON TL LAZIM

Bu iki dosyayı kapatması halinde Bursaspor’un önünde sadece alacakları nedeniyle kulübe ihtarname çeken ve TFF’ye bildiren oyuncuların ödemeleri kalacak. Bursaspor bu oyuncuların bir bölümüyle vadeli anlaşmayı planlıyor. -lılar bu sorunu da ortadan kaldırdığı takdirde yeni sezon öncesi kadro kurmak için daha önce belirlenen futbolcularla sözleşme imzalayacak. Bursaspor’un transfer tahtasını açabilmesi için genel toplamda yaklaşık 20 milyon TL’lik bir kaynağa ihtiyacı bulunuyor. Bu para kısa zamanda bulunduğu takdirde transfer için somut adımlar atılmaya başlanacak.

Kaynak
Bursahakimiyet
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün