Futbol

Bursaspor’da tüzük kongresi bugün

Saat 17.00’de başlayacak kongrede yenilenen tüzük üyelerin oylarına sunulacak. Tüzükte en dikkat çekici değişiklik yönetim kurulu sayısının başkan dahil 9 kişiye düşürülmesi.

’da 30 Aralık 2016’da ilk oturumu sadece 11 üyenin katılımı nedeniyle çoğunluğun sağlanamadığı Kongresi’nde üyeler bugün yeniden bir araya gelecek. Merinos Atatürk ve Kültür Merkezi’ndeki Genel Kurulu’nun ikinci oturumunda çoğunluk aranmayacak. Kongre saat 17.00’de başlayacak. Uzun süredir yenileme çalışmalarının yapıldığı Bursaspor Kulübü Tüzüğü ile ilgili geçtiğimiz günlerde üyelere bilgilendirme toplantısı yapılmıştı.

DİKKAT ÇEKİCİ DEĞİŞİKLİKLER

Birçok maddenin revize edildiği yeni tüzükte yönetim kurulu sayısının 15’ten başkan dahil 9 asil kişiye düşürülmesi en dikkat çekici değişiklik olarak göze çarpıyor. Başkan adaylarına 100 üyenin ıslak imzalı ve noter onaylı başvurusu şartı getirilmesi, ibra edilmeyen yönetimlerin ibra edilene kadar oy kullanamaması, TFF delegelerinin 4’ünün genel kurul üyeleri tarafından belirlenmesi, halka arz ve şirketleşme konularında yapılan değişiklikler üyelerin oyuna sunulacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün