Futbol

Bursaspor’da yıldızlardı! İstanbul onlara yaramadı

’da birer yıldızdılar ancak İstanbul hayali hepsine kabus oldu.

Volkan Şen, Ozan Tufan, Serdar Aziz ve Sercan Yıldırım…’Taş yerinde ağırdır’ sözünü hiçe sayan ve Avrupa yerine hayallerini kısıtlı tutan bu isimlerin sonu hep aynı oldu.

Bursaspor Türk futboluna birçok yıldız sundu. Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri bu anlamda bir lider olurken, yetişenler adlarından söz ettirdi. Son dönemde Bursaspor alt yapısından çıkan, yeşil beyazlı formayı terleten ancak sonrasında İstanbul takımlarına gitmek için direten isimlerin sonu hemen hemen hep aynı oldu. Bursaspor’da yıldız gibi parlayan futbolcular, İstanbul takımlarından teker teker kovuldu.

TAM BİR FELAKET

Son dömemde Volkan Şen, Serdar Aziz, Ozan Tufan ve Sercan Yıldırım buna en güzel örnek. Volkan Şen ve Ozan Tufan birlikte Fenerbahçe’nin yolunu tutarken, şimdi ki durumları hiç iç acıcı değil. Volkan, sarı lacivertli formayla ilk dönemlerinde birşeyler yapmaya çalıştı ancak sonrası tam bir felaket oldu. Trabzonspor ve Konyaspor maceralarının ardından şuan kulüp bulamayan bir isim haline geldi. Tecrübeli futbolcu ligin ilk yarısını boşta geçirdi.

KULÜP BULAMADILAR

Ozan Tufan ise Fenerbahçe’de şuan kadro dışı ve affedilmeyen tek isim. Serdar Aziz’in de Galatasaray macerası kısa sürdü. Fatih Terim hatalarından dolayı tecrübeli futbolcuyu affetmedi ve kendisine kulüp bulmasını söyledi. Sercan Yıldırım da kaderi bu isimlerden farklı olmadı. Galatasaray macerası tam bir hayal kırıklığı olan Sercan, İstanbul hayalinin kurbanı biri oldu. Tıpkı o da Volkan gibi ligin ilk yarısını boşta geçirdi.

VAR MI BÖYLE BİRİSİ!

Aslında bu tablo Bursaspor alt yapısındaki gençlerin hepsine örnek olmalı. Hayallerini Avrupa olarak değil de İstanbul olarak tutmanın bir cezası bu. ‘Taş yerinde ağırdır’ sözünü hiçe sayan bu 4 isminde hikayesi iyi okutulmadı. Onlar gibi yapmayan Enes Ünal’ın Avrupa’da devam eden kariyeri de kimin doğru kararlar verdiğini apaçık ortaya koyuyor. Bursaspor’dan ayrıldıktan sonra İstanbul’un yolunu tutan ve orada tutanan bir isim biz son yıllarda hatırlayamadık. Peki var mı böyle birisine şahit olan?.

Kaynak : Olay

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün