Futbol

Bursaspor’un d değeri çok düştü…

Gerek takım, gerekse oyuncuların değerindeki gerileme öyle böyle değil.

Gerek , gerekse oyuncuların değerindeki gerileme öyle böyle değil.

Süper Lig’e geçtiğimiz sezon veda eden Bursaspor’da oyuncuların ve dolayısıyla takımın yaşadığı değer düşüşü göze çarptı. Geçtiğimiz sezon ligin başladığı Ağustos ayında 18 takım arasında en değerli 6’ncı kadroya sahip olan yeşil beyazlı ekip, küme düşmesinin de etkisiyle önemli bir değer kaybederek söz konusu takımlar arasında .sıraya geriledi. Bursaspor’un Ağustos ayında 28.9 milyon olarak gösterilen kadro değeri, bugünler de 19.1 milyon ’ya düşmüş durumda.

RAKAMLAR İNDİ

Bursaspor, kadro değerinde böylelikle yüzde 33.9 oranında bir düşüş yaşadı. Bunun sonucu olarak yeşil beyazlı ekip, ligdeki 18 takım arasında en yüksek değer kaybı yaşayan 4’üncü ekip oldu. Bu noktada ise listenin başında yer aldı. Son sırada ligi tamamlayan Manisa temsilcisinin sezon başındaki değeri 16.4 milyon Euro’yu görürken; sezon sonunda bu rakam yüzde 40.4’lük bir düşüşle 9.8 milyon Euro’ya kadar indi.

SAKHO’NUN DEĞERİ

Bursaspor’un lig sonundaki mevcut kadrosu dikkate alındığında sezon sürecince forma şansı bulan 26 oyuncudan yalnızca 3 isim değerini yükseltti. Transfermarkt’ın yeni verilere göre; Okan Kocuk’un değeri 1.3 milyon Euro, Umut Meraş’ın değeri 850 bin Euro ve Şengezer’in değeri 350 bin Euro olarak gösterildi. Bu isimler dışında geride kalan 23 oyuncunun değerinde ise düşüş gözlemlendi. En yüksek düşüşe Diafra Sakho atarken; deneyimli golcünün Bursaspor’a geldiğinde 5 milyon Euro olan değeri bugünlerde 2 milyon Euro’ya geriledi.

Kaynak
Olay
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün