Futbol

Bursaspor’un iyi insanlara ihtiyacı var

Afyon’da kampında konuşan , son iki sezonun fotoğrafını çekti.

Futbolun sadece sahada oynanmadığını ifade eden Yusuf, ‘Arkadaşlık, takımdaşlık her zaman çok önemli. Bana göre en büyük sıkıntılardan biri buydu. Kimseye suç bulmak istemiyorum ama iletişim sorunu fazlaydı” dedi. Bursaspor’un tecrübeli isimlerinden Yusuf Erdoğan, Afyon kampında çarpıcı açıklamalar yaptı. Son iki sezonda yaşanan sıkıntılar için çarpıcı tespitlerde bulunan tecrübeli futbolcunun sözleri oldukça dikkat çekiciydi.

Futbolun sadece sahada oynanmadığını belirten deneyimli kanat oyuncusu, “Arkadaşlık, takımdaşlık her zaman çok önemli. Bana göre en büyük sıkıntılardan biri buydu.Takımda herkes kendi havasındaydı. Kimseye suç bulmak istemiyorum ama iletişim sorunu oldukça fazlaydı. Bildiğiniz gibi kiralık oynayanlar, yabancılar çok fazlaydı. İstesen bile iletişime girilemiyordu”‘ dedi.

KEYFİNİ ÇIKARTACAĞIZ

Bu sezondan herkesin umutlu olduğunu da ifade eden Yusuf Erdoğan, şöyle konuştu: “Şimdi Barış’a, ’a nazım geçiyor. Koş diyorum, açığı kapat diyorum. Bu da takıma olumlu yansıyor. Hırslı ve umutlu herkes.Bu sene herkes için çok önemli. Kulüp iyi giderse biz de bu işin keyfini alacağız. Transfer süreci devam ediyor. Başkanımız sağolsun baba gibi ilgileniyor. İlk günden itibaren ilgileniyor. İstediğim oyuncular var kalbimden geçen.”

TRANSFER KONUSU

‘İsim vermem doğru olmaz. Görüşmeler devam ediyor. Onun için umutluyum. O arkadaşlarla konuşuyoruz. İnşallah transferleri gerçekleşir. Onların da performansına ve adamlığına ihtiyacımız var.Tekrar söylüyorum, yetenekten ziyade iyi insana ihtiyacımız var. Yavaş yavaş meyvelerini almaya başlıyoruz. Gençlerimiz bu konuda bize kolay ayak uydurdu. Uyumlu bir şekilde çalışıyoruz. Herkes huzurlu. Mutsuz olan kimse yok.’

Kupayı Fransa alır

Dünya Kupası’nda şu anki favorisinin Fransa olduğunu ifade eden Yusuf ‘Aslında Arjantin favorimdi. Ayrı bir sempatim var. Çok yazık oldu. Kötü oynadılar. Şu an Fransa ve Hırvatistan çok iyi. Finalde oynayabilirler. Fransa galiba bu işi yapacak’ dedi. Enerjimiz yüksekKamp dönemini de değerlendiren Yusuf Erdoğan ‘Öncelikle güzel bir kamp ortamı var. Eski dönemlere baktığım zaman sıkıntılı kamplar olurdu. Şimdi böyle değil.

Diyaloglarımız çok iyi.

Enerjimiz yüksek ve inşallah bu da lige olumlu yansır. Kolej havası var adeta. Gençler için de bu ortam büyük şans. Hoca hem bizim için hem de için avantaj. Yetiştirdiği isimleri biliyoruz. Onlar da kendini gösterir ve kutsal formayı giyerler” dedi. 

Samet Hoca’dan bu kadarını beklemiyordum

Samet Aybaba için de değerlendirmelerde bulunan tecrübeli ‘Öncelikle bir abi gibi yaklaştı bize. Bu kadar pozitif ilgiyi beklemiyordum. Çok sağolsun motive ediyor bizi.Olumlu bilgiler veriyor. Bursaspor için küllerinrden yeniden doğma vakti geldi. Samet Hoca ve potansiyelli isimlerle bunu açığa çıkarma zamanı. Hocamızın liderliğinde keyifli bir Bursaspor izleteceğiz” diye konuştu. Bitiricilikte sıkıntılarım varKendi performansı hakkında da konuşan Yusuf, şunları söyledi: “15 yıl bir şehirde yaşadım. Oradan kopmak anıları bırakmak zor olmuştu. İyi ki Bursa’ya gelmişim. Bunu kalpten söylüyorum. 6 aylık dönemde zorluklar yaşadım.

Arabayla tesise bile navigasyonla gittim. Küçük şeyler ama alıştığın şeylerden kopmak zor oluyor. İkinci yarı gerçek Yusuf olmasam da vicdanen biraz daha huzurlu uyuduğum günler oldu.Tepkiler iyiydi. Artık tamamen kafam rahat ve buradayım artık. Bitiriş konusunda sıkıntılarım var. Kendi analizimi iyi yaparım. Skora daha fazla katkı sağlamalıyım. Bunları iyi biliyorum. Beklentilerin de farkındayım.’

İlk maçta herkes görecek

‘Son yıllarda üzerinde ilginç bir hava vardı’ diyen Yusuf, ‘Çok enteresan sezonlar geçirdik. İlk yarı herşey normal gidiyordu. Ama daha sonra anlamsız bir telaşa girdik. ilk yarıyı böyle bitirince herkes korkuyordu.İlk 6 içersindeyiz ve herkesin korkması normal bir olay değil. Takım içerisinde de oluşan bu bilinç altı bizi etkiledi.

İyi oynadığımız maçları bile kaybettik.

Gol attığımız vakit geri çekilmeler oldu. Topa en çok sahip olan, pozisyona giren bizdik fakat 3. bölgede stres yapıyorduk. Samet Hoca göreve geldi ve ‘Artık son 2 yılı siliyorsunuz’ dedi. Farklı bir yıl olacak bizim için. İlk maçtan itibaren bunu görecekler’ şeklinde konuştu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün