Futbol

Delarge resmi sözleşmeyi imzaladı..!

Yeni transferimiz Dzon Delarge kendisini 2+1 yıllığına Bursasporlu yapan sözleşmeye Özlüce Tesislerimizde düzenlenen törenle imza attı.

İmza törenine 2. Başkanımız Ali Ademoğlu, yönetim kurulu üyemiz Hasan Parlakay ve basın mensupları katıldı. 2. Başkanımız Ali Ademoğlu, yeni sezonun Bursaspor’umuza ve tüm kulüplere hayırlı uğurlu olmasını dileyerek başladığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Yeni sezon öncesi ciddi transferler yaptık. Bu transferleri değerli hocamızın ve scout ekibimizin çalışmaları doğrultusunda gerçekleştirdik. Bildiğiniz gibi dünya markası bir teknik direktör ile çalışıyoruz. Bugün de Delarge ile sözleşme imzalıyoruz. Bu transferde ciddi pazarlıklar yaptık. Uzun süren görüşmelerimiz neticesinde 2+1 yıllık anlaşma sağladık. Büyük katkılar yapacağına inanıyorum. Kendisine de Bursaspor’a ‘hoş geldin’ demek istiyorum.”

Yeni transferimiz Delarge ise, duygu ve düşüncelerini şu şekilde dile getirdi: “Hepiniz hoş geldiniz. Keşke Türkçe konuşabilseydim ancak Fransızca konuşmak zorundayım. Öncelikle buraya gelmekten dolayı çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Büyük tarihi olan bir kulübe geldim. Böyle bir kulübe karşı maç yapma şansım oldu. Çek Cumhuriyeti’ndeyken de takip ettim bir kulüptü. Bütün kalbimle bu takıma her şeyimi vermeye geldim. Aynı zamanda bu sezon sonunda Avrupa Kupaları’na gidebilme hedefim var. Bu hedefler doğrultusunda kulübümüzü istenen noktaya getireceğiz.”

Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan 2. Başkanımız Ali Ademoğlu, transfer çalışmalarına devam ettiklerini ve 2 isim üzerinde durduklarını belirterek, şu ifadelerde yer verdi: “Çok üzgün olduğum bir konuyu da dile getirmek istiyorum. Bursaspor şampiyon bir kulüp. Nice başarılar alan başkanlarımız da oldu. Hayatta olanlara sevgi ve selamlarımızı iletiyor, aramızdan ayrılanları da saygı ve rahmetle anıyorum. Ancak Ali Ay başkanımız kadar tüm mesaisini ve enerjisini Bursaspor için harcayan bir başka başkan görmedim ben bugüne kadar. Şampiyon bir kulüpten, başkanından, yönetiminden, futbolcularından bahsediyoruz. Türkiye tarafından takdir gören bir kulübün mensuplarıyız. Eleştiriye sınırsız açığız. Katkı sağladıktan ve yapıcı olduktan sonra sonuna kadar varız. Eleştiri kendimizi görme mekanizmasıdır. Ancak bugün ortaya atılan iddialar hiç yakışmadı. Başkanıma çirkin ithamlarda bulunmak kimsenin haddi değildir. Başkanımız da yönetim kurulumuz da hatayı gördükleri anda gereğini yapmasını bilir. Bunun hukuki anlamda gereği yapılacaktır.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün