Futbol

Diafra Sakho: Hakem adil değildi

Bursasporlu Diafra Sakho Galatasaray maçının hakemi Suat Arslanboğa ve VAR kararlarına isyan etti. Senegalli futbolcu, "Rakibin ceza sahasında elle oynamasında penaltıyı vermedi. Gündüz oynanan maçta Başakşehir aynı pozisyonda penaltıyı kazandı. Bütün kulüpler eşit değil mi?" dedi.

Diafra Sakho maçının hakemi Suat Arslanboğa ve VAR kararlarına isyan etti. Senegalli futbolcu, “Rakibin ceza sahasında elle oynamasında penaltıyı vermedi. Gündüz oynanan maçta aynı pozisyonda penaltıyı kazandı. Bütün kulüpler eşit değil mi?” dedi.

Galatasaray karşısında ’de 183 gün süren gol hasretine son veren Bursasporlu Diafra Sakho karşılaşmanın hakemi Suat Arslanboğa’yı adeta topa tuttu. Senegalli futbolcu maçtan sonra yaptığı açıklamada, gol atmasının bireysel açıdan kendisini mutlu ettiğini fakat kararlarıyla karşılaşmadan yenik ayrılmanın üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi. ‘Hakem adil değildi’ diyen Diafra Sakho, kendileri lehlerine verilmeyen penaltının maçın skorunu olumsuz yönde etkilediğini belirtti. Sakho, “Kendi adıma gol attığım için mutluyum. Ama bunu hakem için söyleyemeyeceğim.” ifadeleriyle sözlerine başladı.

Tecrübeli futbolcu ayrıca, “Maçın ilk yarısındaki penaltı pozisyonumuzu görmedi. Rakibin ceza sahasında elle oynamasında penaltıyı vermedi. Gündüz oynanan maçta Başakşehir aynı pozisyonda penaltıyı kazandı. Onu görüyorlar. İki pozisyon da aynı değil mi? Bütün kulüpler eşit değil mi? Büyük kulüpler için hep aynısı oluyor. Bugün de Galatasaray’ın pozisyonunda penaltı noktasını gösterdi. İlkyarıdaki pozisyonda penaltıyı verse belki biz 3-0’ı bulacaktık. Ve belki de maç bu sonuçla bitmeyecekti. Taraftarlarımız için çok üzgünüz ama hakemin verdiği kararlar nedeniyle büyük üzüntü yaşıyoruz.” diye konuştu.

Yoluyla
Tolga Öztaş
Kaynak
Bursahakimiyet
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün