Futbol

Doğru mu bunlar MHK?

Cüneyt Çakır ve Suat Arslanboğa arasındaki VAR konuşmaları gündeme bomba gibi düştü.

Cüneyt Çakır ve Suat Arslanboğa arasındaki VAR konuşmaları gündeme bomba gibi düştü.

Emre’nin eline değen top sonrası Çakır ‘Hocam el var, izlemenizi öneririm’ şeklinde uyardığı, Arslanboğa’nın ise  ‘Pozisyonu gördüm hocam. Kol kapalı, vücuda yapışık. Problem yok’ şeklinde cevap verdiği belirtiliyor.

dünyası - karşılaşmasındaki skandalarını konuşmaya devam ediyor. 90 dakika boyunca tartışılan bir çok kararın olduğu müsabakada hakem Suat Arslanboğa ve VAR hakemi Cüneyt Çakır, eleştirilerin odağındaki isim olmuştu. Verilenleriyle, verilmeyenleriyle gündeme oturan 90 dakikanın en çok konuşulan pozisyonu ise ’in eline çarpan topta penaltı verilmemesiydi.

KOL KAPALI 

VAR hakemi Cüneyt Çakır, Arslanboğa’yı uyarmaması nedeniyle eleştirilirken,  önceki gün ulusal bir kanalda ortaya atılan iddialar gündeme bomba gibi düştü. Emre’nin eline değen top sonrası Çakır’ın Arslanboğa’yı ‘Hocam el var, izlemenizi öneririm’ şeklinde uyardığı belirtiliyor. Suat Arslanboğa’nın ise ‘Pozisyonu gördüm hocam. Kol kapalı, vücuda yapışık. Problem yok’ şeklinde cevap verdiği edildi.

BU İŞTE PİSLİK VAR

Cüneyt Çakır’ın bu yanıt üzerine ‘Anlaşıldı hocam’ dediği, Arslanboğa’nın ise ‘Teşekkür hocam’ şeklinde karşılık verdiği belirtiliyor. Suat Arslanboğa’nın pozisyona uzak olmasına ve uyarılması rağmen neden VAR’a gitmediği daha uzun süre konuşulacağa benziyor. Basına sızan bu konuşmanın ardından gerek FUtbol Federasyonundan gerekse Merkez Hakem Kurulundan konuyla ilgili tek bir açıklama dahi yapılmadı. Eski hakem Ahmet Çakar ise bu konuşmalar için mutlaka bir açıklama yapılması gerektiğini ifade ederek ‘Bu işte bir pislik var’ dedi.

Kaynak
Olay
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün