Formayı en çok kaptan Ertuğrul terletti

Kadrosunda büyük bir değişim yaşanan Bursaspor’da Harun Tekin ve Aziz Behich’in gitmesi, Sercan Yıldırım’ın da sözleşmesinin feshedilmesi sonrası kadroda 100 maçın üzerinde forma giyen futbolcu kalmadı.

  • 13 Eylül 2018
  • 14 kez görüntülendi.
Formayı en çok kaptan Ertuğrul terletti

Kadrosunda büyük bir değişim yaşanan ’da ve Behich’in gitmesi, Sercan Yıldırım’ın da sözleşmesinin feshedilmesi sonrası kadroda 100 maçın üzerinde forma giyen futbolcu kalmadı.

Altyapıdan yetişen ve kaptanlığına yükselen Ertuğrul Ersoy, güncel kadro içerisinde en fazla Beyazlı forma ile maça çıkan isim konumunda. 21 yaşındaki savunmacı, şu ana dek 69 resmi maçta forma giydi. Ertuğrul’un ardından Vakıfköy’e gönderilen Emre Taşdemir gelirken 23 yaşındaki oyuncu da 66 resmi maçta ter döktü.

Yerli oyuncu bazında Furkan Soyalp 38, Barış Yardımcı 37 ve Yusuf Erdoğan ise 34 resmi maçta Bursaspor formasıyla sahada yer aldı. Yabancı oyuncu bazında ise güncel kadronun en eski ismi Stancu oldu. Rumen golcü 48 kez Yeşil Beyazlı formayı terletti. Stancu’nun ardından kadroya alınmayan gelirken, Hollandalı oyuncu da 38 maçta oynadı.

Kaynak : Bursahakimiyet

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ