Futbol

İbrahim Yazıcı Stadyumu Hizmete Açıldı

Şampiyon Başkanımız İbrahim Yazıcı’nın adını taşıyan Nilüfer Belediyesi İbrahim Yazıcı Stadyumu hizmete girdi.

Şampiyon kadromuz ilk olarak Özlüce Tesislerimize gelerek kahvaltı organizasyonunda bir araya geldi ve ardından rahmetli başkanımız İbrahim Yazıcı’nın kabrini ziyaret ederek anma törenine katıldı. Emir Sultan Mezarlığı’nda gerçekleşen törene şampiyon takımımızın yanı sıra yönetim kurulumuz ile birlikte Başkanımız Ali Ay katıldı. İbrahim Yazıcı’nın karanfiller ve çiçeklerle süslenen mezarı başında Kur’an-ı Kerim okunduktan sonra dualar edildi. Şampiyon takımımız ardından İbrahim Yazıcı Stadyumu’nun yolunu tuttu.

Açılışa katılan Başkanımız Ali Ay, İbrahim Yazıcı’nın oğlu Serkan Yazıcı ve Nilüfer Belediyesi Başkanı Mustafa Bozbey şunları söyledi;

Ali Ay: “Bugün sabah saatlerinde rahmetli başkanımızı mezarı başında andık, ruhu şad olsun. Çok önemli bir başkan. Bursa’ya ve Bursaspor’a çok önemli işler yaptı. Beşinci büyük olarak tarihe geçtik. Bizler onun izinde bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Rahmetli başkanımızın ve ekibinin başardıklarını şimdi yapabilmek şuan gerçekten imkansız. Ben Nilüfer Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum. Bu hamleler ile birlikte gelecek nesillere örnek olabiliriz. Rahmetli başkanımızın ruhu şad olsun, mekanı cennet olsun. ”

Serkan Yazıcı: “Burada sizleri, şampiyon kadroda emeği geçenleri görmek gerçekten çok güzel. Çok teşekkür ediyoruz. Bugün babamın aramızdan ayrılışının beşinci yıl dönümü. Biz beş yıldır bir leyler yapmaya çalışıyoruz. Beş yıl içerisinde şunu gördük ve bizim için en önemlisi buydu babamın isminin yüreklere yazılmış olması. O yüreklerden bir tanesi de Mustafa Bozbey, kendisine çok teşekkür ediyorum. Üç önemli teşekkürüm var. İlki Başkan Mustafa Bozbey’e. Baktığımızda Türkiye’nin genelinin isimleri standart isimlerde, ama siz bugün ruhu olan bir stat yarattınız. Buradan çıkan sporcular bu ruhu hissedecek. Burada emeği geçem herkese teşekkür ediyorum. Mustafa Bozbey bugün Vefa’nın bir semt adı olmadığını tüm Türkiye’ye gösterdi. İkinci teşekkürüm büyük Bursaspor taraftarına. Biz babamızdan Bursaspor taraftarı değil Büyük Bursaspor taraftarı demeyi öğrendik. Babam başkanlığı süresinde çok zor anlar yaşadı. Önemli günlerimizde yanımızda olan Büyük Bursaspor taraftarına teşekkürlerimi sunuyorum.”

Mustafa Bozbey: “Yazıcı Ailesine, Bursaspor camiasına, Türkiye ve Bursaspor dünyasının tüm isimlerine, amatör spor kulüplerine, taraftar derneklerine, katkı koyan ve tüm emeği geçenlere teşekkür etti. Aydınlık yarınlar ve daha güzel bir Nilüfer için hep beraber el ele vererek çalışmaya devam edeceklerini vurgulayan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Sporun kenti Nilüfer’deki çalışmalarımızı taçlandıran Nilüfer Belediyesi İbrahim Yazıcı Stadyumu, kentimize, ülkemize, Türk sporuna hayırlı olsun.” dedi

Konuşmaların ardından Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Yazıcı Ailesine, şampiyon takımın yönetim kurulu üyelerine ve Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam’a teşekkür plaketi verdi. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey daha sonra, Yazıcı Ailesi ve davetlilerle birlikte Nilüfer Belediyesi İbrahim Yazıcı Stadyumu’nun açılış kurdelesini kesti.

Açılışın ardından, Ertuğrul Sağlam yönetiminde Şampiyon Kadromuz oyuncuları Ivankov, Pablo Batalla, Ömer Erdoğan, Tuna Üzümcü, İsmail Güldüren, Mustafa Keçeli,Turgay Bahadır, Giani Krita, İbrahim Öztürk, Ali Tandoğan, Bekir Ozan Has, Gökhan Güleç’in yer aldığı Bursaspor Takımı ile Türkiye Milli Takımı’nın efsaneleri olan Rüştü Reçber, Ergün Penbe, Emre Aşık, Ogün Temizkanoğlu ,Tuncay Şanlı, Volkan Arslan, Engin Baytar, Emre Aşık, Hasan Kabze gibi isimlerin yer aldığı Bülent Korkmaz ve Hakan Ünsal yönetimindeki Milli Takım karması gösteri maçı yaptı. Mücadelenin başlama vuruşunu Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey gerçekleştirdi. Şampiyon takımımız karşılaşmayı 2-1 kazanırken golleri Pablo Batalla ve Gökhan Güleç kaydetti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün