Futbol

İlerleyen yıllarda şampiyonluk neden olmasın!

Samet Aybaba, yeşil beyazlı kulüpte işlerin yoluna girdiğini söyledi.

’ya geldiğimizde futbol barışı yoktu, önce onu sağlamaya çalıştık’ diyen tecrübeli teknik adam ‘Hedefimiz beşincilik ile sekizincilik arasında sürekli yer alan bir oluşturmak ve sonrasında şampiyonluk neden olmasın’ dedi.

Samet Aybaba, ve A Milli Takım ile ilgili önemli değerlendirmeler yaptı. Başarılı teknik adam, Milli Takımın iskeletinin daha çok liginde oynayan oyunculardan kurulu olması gerektiğini belirtti. Aybaba, ‘Milli takımdaki futbolcular Almanya’da Alman değil, ’de değil gibi algılanıyor. Kimlik anlamında sıkıntı var. Milli Takımı, kulüp takımı havasına sokmamaz lazım. Takımı havaya sokacak bir hocanın takımın başında olması gerekir’ dedi.

ALT YAPI DESTEKLENMELİ

Tecrübeli teknik adam, Milli Takımda Lucescu’nun yardımcısı Tayfur Havutçu’nun göreve getirilmesinin ardından telefonla aradığını belirtti. Aybaba, ‘Tayfur Hoca’ya ‘üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırım. Milli takıma her zaman destek vereceğim’ dedim. Çünkü Milli takım bizim için her şeyin üstündedir’ diye konuştu. Samet Aybaba, ligdeki yabancı sayısının sınırsız olması gerektiğini, ancak bu futbolculara kriter konulmasının şart olduğunu, altyapıyı destekleyici kararlar alınmasının gerekli olduğunu vurguladı.

BURASI FUTBOL ŞEHRİ

Tecrübeli çalıştırıcı, Bursaspor’un 2010 yılında şampiyon olmasından önceki dönemde kadroyu ve yapıyı kendisinin oluşturduğuna dikkat çekti.Tecrübeli çalıştırıcı, ‘Bu sezon Bursa’ya geldiğimizde futbol barışı yoktu, önce onu sağlamaya çalıştık. Futbol şehrine diyalog yoluyla katkı yapmaya çalıştık. Hedefimiz beşincilik ile sekizincilik arasında sürekli yer alan bir takım oluşturmak ve sonrasında şampiyonluk neden olmasın. Bir futbol şehrinde bunu yapabiliriz’ şeklinde konuştu.

Kaynak :

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün