İşte Ertuğrul Ersoy’un yeni bedeli!

Yıllık 2 milyon 750 bin TL karşılığında sözleşmesini 2022’ye kadar uzatan Ertuğrul Ersoy’un daha önceki 2,5 milyon Euro’ya serbest kalır maddesi revize edildi. Buna göre genç kaptanın yenilenen serbest kalma bedeli 6 milyon Euro oldu.

  • 17 Eylül 2018
  • 29 kez görüntülendi.
İşte Ertuğrul Ersoy’un yeni bedeli!

Yıllık 750 bin TL karşılığında sözleşmesini 2022’ye kadar uzatan Ersoy’un daha önceki 2,5 milyon ’ya serbest kalır maddesi revize edildi. Buna göre genç kaptanın yenilenen serbest kalma bedeli 6 milyon oldu.

Bursaspor’da Tekin’in takımdan ayrılmasıyla kaptanlığa getirilen sonrasında da sözleşmesinin revize edilmesi için Başkan Ay ile masaya oturan ’un zihinleri meşgul eden serbest kalma maddesinin tutarı belli oldu. Yeşil Beyazlı yönetimle yıllık 2 milyon 750 bin TL ve 500 bin TL bonus karşılığında 2022’ye kadar mukavele uzatan genç stoperin önceki sözleşmesinde 2,5 milyon Euro’ya serbest kalır maddesi bulunuyordu.

BİR SONRAKİ SATIŞTAN PAY

Başkan Ali Ay, Ertuğrul Ersoy ve menajer Batur Altıparmak’ın katıldığı toplantıda serbest kalma maddesinin 6 milyon Euro olarak belirlenmesi kararlaştırıldı. Buna ek olarak Ertuğrul Ersoy’u bu bedel karşılığında kadrosuna katmak isteyen bir kulüp olursa genç oyuncunun bir sonraki satışından kulübe belli oranda bir ücret ödeyecek. Böyle bir durum oluşsa Bursaspor’un kasasına sonraki satıştan yüzde 15 nakit girişi olmasında anlaşmaya varıldı.

Kaynak : Bursahakimiyet

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ