Futbol

İşte Ertuğrul Ersoy’un yeni bedeli!

Yıllık 750 bin karşılığında sözleşmesini 2022’ye kadar uzatan ’un daha önceki 2,5 milyon ’ya serbest kalır maddesi revize edildi. Buna göre genç kaptanın yenilenen serbest kalma bedeli 6 milyon oldu.

’da ’in takımdan ayrılmasıyla kaptanlığa getirilen sonrasında da sözleşmesinin revize edilmesi için Başkan Ali Ay ile masaya oturan Ertuğrul Ersoy’un zihinleri meşgul eden serbest kalma maddesinin tutarı belli oldu. Yeşil Beyazlı yönetimle yıllık 2 milyon 750 bin TL ve 500 bin TL bonus karşılığında 2022’ye kadar mukavele uzatan genç stoperin önceki sözleşmesinde 2,5 milyon Euro’ya serbest kalır maddesi bulunuyordu.

BİR SONRAKİ SATIŞTAN PAY

Başkan Ali Ay, Ertuğrul Ersoy ve menajer Batur Altıparmak’ın katıldığı toplantıda serbest kalma maddesinin 6 milyon Euro olarak belirlenmesi kararlaştırıldı. Buna ek olarak Ertuğrul Ersoy’u bu bedel karşılığında kadrosuna katmak isteyen bir kulüp olursa genç oyuncunun bir sonraki satışından kulübe belli oranda bir ücret ödeyecek. Böyle bir durum oluşsa Bursaspor’un kasasına sonraki satıştan yüzde 15 nakit girişi olmasında anlaşmaya varıldı.

Kaynak : Bursahakimiyet

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün