Futbol

İşte Samet Aybaba’nın alacağı ücret

Son olarak Sivasspor’da çalışan 62 yaşındaki teknik adam, dün Bursa’da Ay ile görüştü ve Beyazlılar ile 2+1 yıllık anlaşma sağladı.

‘YOLA ÇIKABİLİRSİN’

Bursaspor’da yeniden başkan seçilen ve 3 yıllık görev süresine başlayan Ali Ay, kongrede birlikte çalışacağı teknik direktör olarak ismini açıkladığı ile dün akşam Bursa’da yüz yüze görüştü. Başkan Ali Ay’ın kongreyi kazandığını garantilediği ve rakiplerinin kendisini tebrik ettiği andan sonra seçim sonuçlarını beklemeden Aybaba’yı aradığı ve ‘Bu iş tamam, yola çıkabilirsin’ dediği ortaya çıktı. Ali Ay vakit kaybetmeden dün akşam iftar sonrası Bursa’da Aybaba’yı konuk etti.

SÖZLEŞME 2+1 YILLIK

Gün içerisinde Bursa Hakimiyet’in sorularını yanıtlayan ve ‘Başkanımız anlaştık dediyse anlaşmışızdır. Ortada birkaç pürüz var fakat bunlar da giderilmeyecek sorunlar değil’ diye konuşan Aybaba, iftar sonrası bir araya geldiği Başkan Ali Ay ile gelecek planlamasını masaya yatırdı. Başkan Ali Ay Mustafa Er’in teknik ekip içinde kalmasını şart koyarken, Aybaba’nın da buna olumlu yanıt verdiği öğrenildi. 2+1 yıllık anlaşmaya varan taraflar kameralar önünde resmi sözleşmeyi imzalayacak.

İşte alacağı ücret

Bursaspor’la el sıkışan Samet Aybaba Yeşil Beyazlı kulüpten yıllık 900 bin alacak.

Bursaspor’la prensip anlaşmasına varan Samet Aybaba’yı Özlüce Tesisleri’nde Başkan Ali Ay’la görüşmeye girerken sadece görüntülendi. Samet Aybaba, ‘Yeniden Bursaspor’da olduğum için çok mutluyum’ dedi.

Kaynak : Bursahakimiyet

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu