Futbol

İyi pas atamayanın bu takımda yeri yok..!

<

blockquote>İdmanların büyük çoğunluğunda tamamen pas üzerinde duran Teknik Direktör Paul Le Guen’in sistemi belli… Fransız teknik adam, bireyselliğe değil, takım oyununa önem veriyor. Dünkü antrenmanda da bunu üzerinde duruldu ve sıkıntı yaşayan oyuncular uyarıldı.

OLAY GAZETESI HABER PORTALI

Olay Gazetesi,Olay,Bursa Haberleri,Bursa,Bursaspor,Güncel,Magazin
İyi pas atamayanın bu takımda yeri yok!
09-07-2017 04:00:00

İdmanların büyük çoğunluğunda tamamen pas üzerinde duran Teknik Direktör Paul Le Guen’in sistemi belli… Fransız teknik adam, bireyselliğe değil, takım oyununa önem veriyor. Dünkü antrenmanda da bunu üzerinde duruldu ve sıkıntı yaşayan oyuncular uyarıldı.

İyi pas atamayanın bu takımda yeri yok!
Bursaspor’da yeni sezon hazırlıkları yoğun tempoda devam ediyor. Dünü daha önce çift çalışmayla geçireceği açıklanan yeşil beyazlılarda Fransız teknik adamın yorucu idmanlar nedeniyle akşam çalışmasını iptal ettiği belirtildi. 1 saat 40 dakika süren idmanda Teknik Direktör Paul Le Guen, pas organizasyonları üzerinde durdu. Dar alanda yapılan paslaşmalarla oyunculardan dikkatli olmasını isteyen tecrübeli teknik adamın, yine sık sık not tuttuğu gözlendi.

SİSTEM BELLİ

Zaman zaman oyuncularını yanına toplayan Paul Le Guen, özellikle pas konusunda dikkatli olunmasını istedi. Bu sezon çok pas yapan bir takım oluşturma gayretinde olan deneyimli çalıştırıcının, bu konuda sıkıntı yaşayan futbolcularıyla yollarını ayırmayı planladığı belirtildi. Pas varyasyonları sırasında genellikle takımı yardımcı antrenör Mustafa Er idare etti.

MUSTAFA ER UYARIYOR

Genç antrenör, Paul Le Guen’den aldığı direktifleri oyuncularına sürekli anlatırken, “İyi pas yapın. Sizden sadece bunu istiyoruz. İdmanlarda ne kadar iyi çalışırsanız, o kadar sıkıntı çekmezsiniz” şeklinde uyarılarda bulundu. Yeşil beyazlılar antrenmanın son bölümünde ise tam sahada kondisyon ağırlıklı bir idman gerçekleştirdi. Yeşil beyazlıların sıcak hava nedeniyle oldukça zorlandığı görüldü.

Kaynak : Olay

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün