FutbolYönetim

Kredi de mutlu son..!

Eski yönetici Malakçı’ya 435 bin lira ödeyip hacizleri kaldıran Ali Ay yönetimi 100 milyon liralık krediyle eski borçları kapattı.

’un uzun bir süredir uğraş verdiği kredi anlaşması dün itibariyle kesinlik kazandı.

Finansal yapılanmadan Sorumlu Asbaşkan Fatih Pulat yapılan protokoller ile 100 milyon liralık kredinin alımının sağlandığını belirtti.

Eski yöneticilerinden Osman Malakçı, 350 bin liralık alacağı nedeniyle Bursaspor Kulübü’nün Türkiye Federasyonu, Spor Toto gelirleri ve banka alacaklarına haciz koydurmuş ve çekilecek kredi konusunda Bursaspor yönetiminin elini bağlamıştı.

ÖDEMELER YAPILDI

Başkan Ali Ay, Malakçı’nın 350 bin lira olan yönetici alacağını faizi ile birlikte 435 bin lira olarak ödedi. Osman Malakçı bu konuda katı tutumunu sürdürürken, ekstra faiz olan 12 bin TL alacağını da tahsil etti. Malakçı böylece Bursaspor’dan toplamda 85 bin lira faiz tahsil etmiş oldu. Bu ödemenin ardında Bursaspor Kulübü’nün kredi alımındaki kriz aşıldı.

Bursaspor’un ilk olarak Halk Faktoring’e olan 71 milyon liralık borcu kapatıldı. Ayrıca Denizbank ve Ziraaat Bankası’ndan kullanılan kısa vadeli 20 milyon liralık borçta faizi ile birlikte ödedi. Kalan 10 milyon liralık tutar ise kulübün muhtelif giderlerine kullanıldı. Bu arada Bursaspor’un anlaşmaya vardığı iki bankadan, proje karşılığında 50 milyon liralık kredi kullanma hakkının daha bulunduğu kaydedildi.

Kaynak : Olay

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün