Futbol

Kriz tatlıya bağlandı

Ali Ay, maçına gitmeme kararı alan taraftar gruplarıyla dün bir kez daha bir araya gelerek yaşanan sıkıntıyı çözdü.

Başkanı Ali Ay, Beşiktaş maçı öncesi yeşil beyazlı kulübün tribün liderleri ve taraftar gruplarıyla önceki gün Özlüce’de bir araya gelmiş ancak izlenecek yol haritasıyla ilgili anlaşmazlık yaşanmıştı. Bu gelişme üzerine de Taraftarlar Derneği, Maraton Platform, Radikal ve Ünitimsah, Beşiktaş maçına gitmeme kararı aldıklarını duyurmuştu. Başkan Ali Ay, dün akşam bir kez daha taraftar gruplarıyla görüşerek krizi tatlıya bağladı.

GÜN BİRLİK GÜNÜ

Ay, kulübün resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, şöyle konuştu: ‘Gün birlik günüdür ve Bursaspor’u büyük yapan da, aile içinde zaman zaman yaşanabilen bu tür anlaşmazlıkları şu an olduğu gibi çözüme kavuşturmayı başarabilmiş olmamızdır. Aslolan Bursaspor sevgisidir ve armaya, tarihimize olan saygımız nasıl davranmamızı gerektiriyorsa öyle davrandık ve kısa süreli yaşanan gerginliğe, taraftar gruplarımızla birlikte, Bursasporluluk ruhuna yakışan bir şekilde son verdik.”

KARARLARINI GÖZDEN GEÇİRDİLER

​“Teksas Taraftarlar Derneği, Maraton Platformu, Radikal ve Ünitimsah grupları bu maça gitmeme kararını yeniden gözden geçirdiler ve kendileriyle yaptığımız görüşme sonrasında da, sorumlu bir evlat olarak hareket edip, Beşiktaş maçında takımlarının yanında olacaklarını söylediler. Bu kısa süreli yanlış anlamanın, başta rakiplerimiz olmak üzere kaostan beslenenleri sevindirmesine benimle birlikte onların da gönlünün razı olması zaten mümkün değildi. Dolayısıyla taraftarlarımla birlikte ’ya gideceğiz ve her zaman olduğu gibi Bursasporumuzun yanında olacağız.”

Kaynak : Olay

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün