Futbol

Le Guen “Batalla ile kalması için konuşacağım”

Bursaspor Kulübü Teknik Direktörü Paul Le Guen canlı yayın konuğu oldu.

Paul Le Guen’in programda söyledi dikkat çeken ifadeler şöyle:

Sezonun daha başındayız ama iyi ve kötü zamanlarımız oldu. Kayserispor maçındaki gibi kötü performanslar yaşadık. Kayserispor maçından sonra oyuncularıma da söyledim bu karşılaşmanın bir değerlendirmesini iyi yapmalıyız. Tamam Beşiktaş ve Galatasaray gibi takımlarla belki baş edemedik ama onlardan çok geride değiliz sadece biraz daha çalışmaya ihtiyacımız var.

Mümkün olduğunca hızlı bir şekilde iyi olmaya çalışıyoruz. Evet fiziksel olarak çok iyi değiliz. Diğer takımlarla mücadele etmek için gelişim göstermeliyiz.

Geçtiğimiz sezon yaşananların farkındayım ve ben bu sorunları çözmek için geldim. Takımın kazanması ve daha iyi bir konumda olması için elimden geleni yapıyorum.

Elimdeki çok fazla oyuncu ile çalışıyorum. Yaklaşık 30 kişi ile çalışıyorum. Bu kalabalık bir ekip ile çalışırken hepsine adil bir yönetim göstermeye çalışıyorum.

Deniz Yılmaz sadece iki maçta oynamaya başladı. Ona yapılan eleştiriler neler? Neler ile alakalı tepkiler alıyor? Ben geldiğimden beri Deniz’in bir yanlışı görmedim. Performansı için evet ben de o konuda memnun değilim. Eğer ki davranışlarında bir sorun yoksa ben oyuncumu korumak için çalışırım. Bu ir gün bir oyuncu kötü bir davranışta bulunursa onun karşısında duracak ilk kişi ben olurum.

Stancu’nun performansından dolayı mutluyum. Benim çekincem yok ancak camianın patronun kim olduğu konusunda düşünceli olduğunu sanıyorum. Forvet hattındaki oyuncuların gelişmesi adına çalışıyoruz. Defalarca tekrarladım bu konuyu ama önümüzde transfer dönemine kadar üç ay gibi bir zaman var. Bu bölgeye transfer yapamadık ama ben bunu değil haftaya yapacağımız maçı düşünüyorum. Eğer imkan olursa devre arası için bir forvet takviyesi yapmak isterim.

Batalla’nın Bursaspor’da gelecek sezonda olması için bir görüşme yapacağım. En azından deneyeceğim.

Ben bir teknik direktör olarak yabancı kuralını olumlu buluyorum. Akademiden oyuncu gelmesi için belirli sayıda Türk oyuncunun takımda olması ve gelişmesi gerekiyor.

Kaynak : Bursa.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün