Futbol

Le Guen : Savaşmaktan vazgeçecek en son kişi benim

Bursaspor Teknik Direktörü Le Guen, Sivasspor galibiyetinin ardından mücadeleyi yorumladı.

Le Guen şöyle konuştu: “Çok mutluyum dev bir galibiyet aldık. Çok önemliydi bizim açımızdan. Takımın durumu göz önüne alındığında ne kadar büyük bir galibiyet aldığımız öne çıkıyor. ara öncesinde bu üç puan hayati öneme sahipti. Oyuncularımı kutluyorum organizasyonu kaybetmediler, ambiyans farklı noktalara gitse de bazen… Ama ödün vermediler, onlarla gurur duyuyorum.”

Bir mensubunun “Anlayabildiniz mi bilmiyoruz ama tribünde siz ve yönetim ile ilgili tepkiler vardı. Neler söyleyeceksiniz?” şeklindeki soruya Le Guen, “Bazen anlamaya gerek yoktur tahmin edebilirsiniz. Bildiğiniz üzere ben taraftarımıza hep saygı duydum. Alkışladıklarında ya da tepki verdiklerinde büyük tepkiler göstermemeye çalıştım. Oyuncularım gerçekten iyi bir oyun ortaya koydular. Bunu bilmek çok iyi. Benimle alakalı tepki olması çok normal bununla baş edebileceğimi düşünüyorum. Beni şaşırtan başkana tepki olması. Çünkü gerçekten kulüp için elinden geleni yaptığını, taşın altına elini soktuğunu biliyorum. Benim açımdan çok yaralayıcı değildi ben bir savaşçıyım. Bu gibi durumlarla savaşmaktan vazgeçecek en son kişi de benim. Ayrıca eklemek itiyorum. Taraftarımıza her maç ihtiyacımız var. Çok önemli oyunculara karşı oynadık. Robinho, Kone gibi oyunculara karşı oynadık. 3-4-5 atmamızı bekliyordu belki insanlar ama ben 1-0 kazanabildiğimiz için çok mutluyum” yanıtını verdi.

“Takım neden istikrarı yakalayamıyor” sorusuna Le Guen, “Haklısınız umarım devamlılık arz eden şekle çevirebiliriz” cevabını verdi.

“Batalla çıkarken size herhangi bir işarette mi bulundu, biz görememiş olabiliriz, yoksa sizin kararınız mıydı? Sow’u da kenarda ısınırken göremedik, bir problem mi var?” sorusuna Le Guen, “Benim tercihimdi. olarak kararlar almak zorundasınız. Pablo’yu biraz yorulmuş görmüştüm. Ama iyi durumdaydı problemi yoktu. Takım organizasyonunu değiştirmek istemediğim için böyle bir değişiklikyaptım. girdi ve açıkçası onun performansından memnun kaldım. Sow da benim kararımdı. 9-10 oyuncumuz var yedek kulübesinde ve birkaç tanesini seçmem gerekiyordu. Bu da benim kararımdı” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün