Futbol

“Mehmet Zeki Çelik’e sahip çıkmadık”

Demir Grup Sivasspor maçını izleyenler arasında Süha Sidal’da vardı. Bursaspor‘da daha önce Genel Menajer olarak görev yapan Süha Sidal, hem Bursaspor – Demir Grup Sivasspor maçını, hem de gündeme dair merak edilenleri değerlendirdi.

Bursaspor-Sivasspor mücadelesini değerlendiren tecrübeli futbol adamı “Takım bugün iyi değildi ama bunun nedenlerine bakarsanız psikolojik olduğunu düşünüyorum. Ligdeki puan durumu ve alttaki takımların puan olarak yaklaşmaları nedeniyle bir sıkıntı var. Hatlar arasında müthiş bir kopukluk vardı. Maç içinde pozisyon da yakalayamadık. Belki yüzde yüz gol pozisyonu olmayan bir anda golü bulduk. 33 puanla biraz rahatladığımızı düşünüyorum. Yakın haftalarda bir galibiyet aldığımız zaman bu iş biter” dedi.

Ligin başından bu haftaya kadar olan Bursaspor’un performansını değerlendiren Süha Sidal “Takım sezona iyi başlar gibi oldu ama sonradan bir düşüş yaşandı. Yapılan transferlerin takıma yeteri kadar destek olmaması nedeniyle olumsuz yönde etkileri oldu. Bu olumsuzluğun sezon içindeki etkileri ise bu dönemde de devam ediyor” ifadelerini kullandı.

“Bursaspor’da sportif alanın idaresinde neler yapılmalı” sorumuza ise Sidal şöyle cevap verdi “Bursaspor’un başında bir borç illeti var. Bundan kurtulmak için akıllı projeler yapılmalı. Biliyorsunuz Eskişehirspor, Kocaelispor ve Sakaryaspor gibi takımların durumu ortada ve çok dikkatli olmak gerekiyor. Gelen paradan çok az harcayıp daha az para ile kadro kurulmalı. Kangren olan Bursaspor’u kemiren bu borç yükünden kurtulmak lazım”

-Bursaspor transferde sizce neden hata yapıyor?

“Bunu benim size net olarak söylemem uygun olmaz. Oyuncu izlemeniz lazım ancak öyle bir-iki maç izlemekle olmaz. U-17’den U-21 takımının maçlarına kadar izleyeceksin. En basiti Mehmet Zaki Çelik’i verdik şimdi milli takımda oynayacak. Kendi değerlerimize sahip çıkmıyoruz. Bursaspor’un borcunu böyle oyuncular ile kapatabilirsiniz. Onu en az 5-6 milyona Bursaspor satabilirdi. Bu sorunuzun cevabı Mehmet Zeki Çelik’tir.”

-Bursaspor’dan bir teklif aldınız mı?

“Bana bir teklif gelmedi. Ama teklif gelmeden de bir şey diyemem. Ben Bursasporluyum, Bursaspor’u seven bir insanım ama bu konuda bir şey diyemem.”

-Bursaspor’un menajer ilişkileri çok tartışılıyor bu konu hakkında neler söylersiniz?

“Bu konu sadece Bursaspor’un değil Türkiye’nin baş belası olmuş durumda. Siz yeteri kadar maç izlemezseniz otomatikman menajerler ile birlikte çalışıyorsunuz. Menajerlerin kucağına düştüğünüzde ise bu borca giriyorsunuz. Menajere dayalı sisteme girdiğiniz zaman Bursaspor ve Trabzonspor gibi sıkıntılar yaşarsınız. Menajerlere kızmaya gerek yok aslında onların işi bu ve menajerler oyuncularına daha fazla para kazandırmak isterken sen de kulübünün haklarını korumalısın. Savunmak için maç izleyip kendi portföyünü oluşturmalısın”

“Bursaspor, Bursa’nın en büyük markası ve herkes gerçekçi olmalı. Duyuyorum Dünya yıldızı alacağım diyen adaylar oluyor. Yapmayın kardeşim, bu yıldızı siz yaratın. Bu gibi şeyler Bursaspor’u batırma projeleridir. Gerçekçi olun. Bursaspor’a herkes sahip çıkmalı”

Kaynak : Bursa.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün