Futbol

Muhammed Şengezer: Sözleşmeye değil futboluma bakıyorum

Muhammed Şengezer, Antalya kampında Hakimiyet’in sorularını yanıtladı. eldiven sözleşme uzatma konusuyla ilgilenmediğini belirterek, “O konulara bakmıyorum bile. Tek hedefim futbolumu oynamak. Kulübüme para kazandırarak Avrupa’ya gitmeyi çok istiyorum.” dedi.

kalesinde büyük bir rekabet yaşanıyor. Hemen her Yeşil Beyazlılar’ın kendi bünyesinden çıkan kalecileri gıptayla izliyor. Eldivenler şu an Muhammed Şengezer’de. Onun arkasında ise daha önce eldivenleri taşıyan Okan Kocuk var. Ataberk Dadakdeniz ve Deniz Aydın da alt yaş gruplarında milli takımların başarısı için ter döküyor. Antalya kampında Bursa Hakimiyet’in sorularını yanıtlayan Muhammed Şengezer önemli açıklamalarda bulundu. Kalede büyük bir rekabetin yaşandığını belirten genç file bekçisi “Kampta dört kaleciyiz. Dört kalecimiz de altyapıdan çıktı. Aramızda iyi bir rekabet var. Bu rekabet bize başarıyı getirecek. Hepimizin altyapıdan çıkmasının faydasını da birbirimizi iyi tanıyarak alıyoruz. Aramızda bir yarış söz konusu. Herkes birbirini geçmeye çalışıyor.” dedi.

TEK HEDEFİM AVRUPA

Sözleşme uzatma noktasında adı sıkça gündeme gelen Muhammed bu konuyla kendisinin hiçbir ilgisinin olmadığını söyledi. 21 yaşındaki kaleci, “Sözleşmeyle ilgili en ufak bir şey düşünmüyorum. O konulara bakmıyorum bile. Tek hedefim futbolumu oynamak. Kulübüme para kazandırarak Avrupa’ya gitmeyi çok istiyorum. Bütün takımların durumunu siz de çok iyi biliyorsunuz. Eğer ben Avrupa’ya gidersem kulübün de iyi para kazanmasını isterim. Şu an tek düşüncem Bursaspor’da kendimi gösterip uzun yıllar oynamak ve sonunda da Avrupa’ya gitmek.” diye konuştu. Muhammed ayrıca, “İnşallah bana güvenen, inanan kimseyi mahcup duruma düşürmem. Hem camiama hem takımıma hem de Türkiye’ye karakterli bir oyuncu olmak istediğimi ve sonunda da bunu başardığı kanıtlarım.” ifadelerini kullandı.

Yorgunluk anlaşılmıyor

“Geçen yıl kamp yaptığımız yerdeyiz. Çok iyi hazırlanıyoruz. Kamp yorucu geçiyor ve geçmeli de. Çünkü ikinci yarıda takımların hepsi çok güçlü olacak. Onlara karşı gelebilmemiz için bizim de çok güçlü olmamız lazım. Ancak takımdaki arkadaşlık iyi olduğu için yorucu geçen ant-renmanlar çok da anlaşılmıyor. Her anlamda iyi bir kamp dönemi yaşadığımızı söyleyebilirim.”

Forvettim, kaleci oldum

“Bu noktalara geleceğimi hayal etmiyordum. Çünkü ben futbola forvet olarak başladım. olacağımı bile bilmiyordum. Atıcılar’da forvet olarak oynuyordum. Yolspor’dan bir hoca geldi beni aldı ve kaleci yaptı. Oradan Bursaspor, Milli Takım, A Takım derken bu noktaya geldim. Şimdi de koskoca bir şehrin kalesini koruyorum. Geçmişte hayallerimde belki yoktu ama şu an hayallerimde çok farklı noktalar var. Çünkü futbol ve kalecilik bana zevk veriyor. İnşallah daha iyi
yerlere gelirim.”

Ayak tekniğime güvenirim

Benim artılarımı ve eksilerimi sizin söylemeniz daha iyi olur. Çünkü bunu dışarıdan gözlemleyen, taraftar, kulüp, hocalarım medya mensupları. Ben ayak tekniğime güvenirim. Ama çok da güvenmemek lazım. Bazen fazla güven beraberinde hatayı da getirir. Dikkati elden bırakmamalıyız.”

Samet Hoca’dan Allah razı olsun

Samet Hoca’dan Allah razı olsun. Hiçbir yerde hiçbir hoca bu kadar gence hem şans vermez hem de sabır göstermez. Samet hocamız hem sabır gösteriyor hem de şans veriyor. Gerçekten çok büyük bir hoca. Kaleci antrenörlerimiz Gançev çok iyi bir insan. Uzun yıllar Bursaspor’da oynamış ve çok seviliyor. Bizi çok iyi çalıştırıyor. İyi bir profesyonel. Koray hoca da aynen onun gibi.

Annemle birlikte ağladık

“Bursaspor formasını ’de ilk kez geçen sezon Karabükspor maçında giydim. O maçtan önce kadro açıklandığında annemi aradım. Birlikte ağladık. Stada ilk ayak bastığım an kendi kendime ‘Ben bu işi galiba başaramayacağım’ demiştim. Çünkü çok heyecanlıydım. Sonra toparlandım. Çevreme baktım. ‘Onlar da insan ben de insanım. Çıkıp elimden gelenin en iyisini yapmalıyım’ diyerek oynamaya başladım. Dakikalar ilerledikçe özgüvenim yerine geldi. Ama şunu söyleyeyim; sahaya çıktığım ilk heyecan her maçta oluyor bende. Malatyaspor’la oynadığımız son maçta da aynı heyecanı yaşamıştım. Takım arkadaşlarım ‘Başka bir şey düşün’ diyorlar ama ben asla düşünemem. Benim kafamda sadece maç vardır. Şöyle düşünün; hazırlık kampı geçiriyorsunuz. Sonra bir hafta o maç için çalışıyorsunuz. Ve o maçta iyi olmak zorundasın. Bir emek harcadığımız için ben maçları çok önemserim.

Örnek almam, izlerim

“Örnek aldığım bir kaleci yok. Herkesten bir şeyler kapmaya çalışırım. Kalecilerle ilgili çok görüntü izliyorum. Hangi kaleci ne yapmış diye bir bakarım. Benim olduğu gibi herkesin kendi stili var. Ben başkasını örnek almak yerine, izleyip tecrübe etmekten yanayım. Hataları da görerek kendime bir şeyler katmaya çalışıyorum.”

Mehmet Zeki’yle konuşuyorum

“Yolspor’da oynamaya başladıktan sonra ilk hayalim Bursaspor A Takım kalesini korumaktı. Çünkü Bursaspor altyapısıyla, A Takımı’yla benim hep ha-yallerimi süsledi. Yolspor’da oynadığım dönemde Bursaspor altyapısıyla maç yapıyoruz. Bütün takımları 13-0,14-0 gibi skorlarla yeniyorlardı. Ve ben büyüdüm. Şu an Bursaspor’un kalesini koruyorum. İlk hayalimi böylelikle gerçekleştirdim. İkinci hayalim A Milli Takım’da oyna-mak. Düşünsenize 80 milyonun kalesini koruyorsunuz. Ve son hayalim de Avrupa’da oynamak. Bunu gerçekten çok istiyorum. İlk hedefim kesinlikle Avrupa. Lille’de oynayan Mehmet Zeki ile sürekli konuşuyorum. Bana ‘Burası çok farklı’ diyor. Ben de çok isterim Fransa’ya, İspanya’ya Almanya’ya gitmeyi.

Kaynak : Bursahakimiyet

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün