Futbol

Osman Aşkın Bak Bursaspor’u örnek gösterdi..!

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, altyapı konusunda kulüplerin ciddi yatırımların yapması gerektiğini vurgularken, bunların başında gelen kulüpler arasında Bursaspor‘u da gösterdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, altyapı konusunda kulüplerin ciddi yatırımlar yapması gerektiğini ve bu konuda her takıma destek verdiklerini açıkladı.

Ajansı Editör Masası’na konuk olan Osman Aşkın Bak şunları söyledi:

“GÖSTERMELİK DEĞİL, CİDDİ YATIRIM OLMALI”

“Takımlarımızın altyapıya önem vermesi lazım. Üretmek zorundayız. Transferde pek çok takım sessiz. Çaykur Rizespor da inşallah iyi bir takım yapar ve Süper ’de kalıcı olur. Ama en önemlisi tesisleşme ve altyapı. Bizler de bu girişimleri destekliyoruz. Altınordu herkese bir örnek. Bursaspor‘un, ’un, ’nin altyapı projeleri var. Göstermelik değil, ciddi yatırımlar olmalı. Teknik direktörler de bu gençlere şans vermeli. Takımımız da altyapı güçlendikçe daha başarılı olacaktır. Üreten bir sisteme ihtiyacımız var.”

“YETENEK TARAMASI YAPIYORUZ”

“Amatör spor yöneticileri bana göre bir kahraman. Çünkü gençlerin uyuşturucudan, kötü alışkanlıklardan uzaklaştıran onlar. Toplum içerisine bu çocuklarımızı entegre ederek liderlik yapıyorlar. Dünyada altyapıya en büyük desteği veren ülkelerin başında geliyor. çapında okullarımızda yetenek taraması yapıyoruz. Yıl sonunda 1 milyonu bulacak bu taramadan geçen çocuk sayısı. El büyüklüğü, sıçrama yeteneği, boyu, kilosu gibi durumlara bakıyoruz ve uygun sporlara yönlendiriyoruz. Okula giden her öğrenciğimize 2 spor yapmasını teşvik ediyoruz. Spora yapılan 1 liralık destek size 5 lira olarak dönüyor.”

“OLİMPİYAT STADINI ELDEN GEÇİRECEĞİZ”

“Şampiyonlar Ligi finalleri en az 70 bin kişi kapasiteli statlarda oynanmak zorunda. Bu nedenle 2020 Şampiyonlar Ligi finalini Olimpiyat Stadı’na aldık. Stadyum konusunda büyük tecrübe kazandık. Olimpiyat Stadı’nı da elden geçireceğiz.”

“ALMANYA KUPANIN FAVORİSİ”

“Dünya Kupası’nda Almanya, Brezilya, Arjantin gibi takımlar turnuva takımları. Sürpriz başlangıçlar olabilir ama disiplinli oyun anlayışı nedeniyle bana göre Almanya favori.”

“İLKAY VE MESUT’A YAPILANLAR ÇOK ÇİRKİN”

“İnsanların gönlüne zincir vuramazsınız. İlkay Gündoğan ve Mesut Özil, Cumhurbaşkanımızı seviyorlar. Elbette bulundukları ülkeye gelmiş Cumhurbaşkanını ziyaret edecekler. Almanya’da bu 2 sporcumuza yapılanlar çok çirkin. Bu oyuncular sergileyecekleri performansla herkese cevap verecektir. Almanya’da oynayabilirler ama bu oyuncular Türk ve Türkiye’yi seviyorlar.”

Kaynak : enBursa.com

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün