Futbol

Para Bursaspor’da Kalacak..!

Samet Aybaba kadroda düşünmediği isimleri Ali Ay yönetimine bildirdi. Yönetim de menajerlerle temasa geçerek belirlenen oyunculara kulüp bulmalarını istedi. Eğer her şey planlandığı gibi giderse Timsah’ın oyuncu maliyetleri önemli oranda azalacak, kasada ciddi miktarda para kalacak.

MENAJERLERE İSİMLER VERİLDİ

Teknik direktör Samet Aybaba’nın göreve gelir gelmez kadroda düşünmediği oyuncuları Ali Ay yönetimine bildirmesi üzerine Yeşil Beyazlılar hemen harekete geçmişti. Menajerlerle temasa geçen Yeşil Beyazlı yönetim kadro maliyetini düşürme adına takımdan gönderilecek oyuncuların listesini menajerlere verdi. Geçen süreç içinde herhangi bir aşama kaydedilmezken, bayram sonrası ağırlıklı olarak bu iş üzerine yoğunlaşılması kararlaştırıldı. Takımdan gidecek isimlerin başında , , Sercan Yıldırım, Tomas , Boban Jovic, Vieux Sane, geliyor. Bu oyuncular satılırsa Ali Ay yönetimi hem rahat nefes alacak hem de şişkin kadroda yeni transferler için yer açılacak.

HARUN VE SERDAR MUAMMA

Gönderilecek oyuncalar içinde en yüksek ücreti alan 1 milyon 275 bin ile Jires Kembo. Tomas Necid 800 bin , Sercan Yıldırım 550 bin , Dzon Delarge 500 bin , Johsua John 375 bin , Vieux Sane 325 bin ve Boban Jovic 300 bin yıllık garanti ücret alıyor. Adı birçok kulüple geçen yıllık 900 bin maliyetli Tekin ve sakatlığı nedeniyle oynayamayan ve yıllık 750 bin ücreti bulunan Kurtuluş’un da takımdan ayrılması halinde kasada kalacak toplam para miktarı 5 milyon 775 bin ’yu bulacak. Her şey planlandığı gibi giderse yaklaşık 32 milyon TL maliyetten kurtulacak Ali Ay yönetimi bu parayla hem transfer için bütçe oluşturmayı hem de borçları azaltmaya planlıyor.

Kaynak : Bursahakimiyet

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün