Paul Le Guen: “Bu maç dönüm noktalarından biri”

Bursaspor Teknik Direktörü Paul Le Guen basın mensuplarıyla bir araya geldi.

  • 22 Şubat 2018
  • 57 kez görüntülendi.
Paul Le Guen: “Bu maç dönüm noktalarından biri”

Bursaspor Teknik Direktörü Paul Le Guen basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Teknik Direktörümüz Paul Le Guen haftalık basın toplantısında saha kenarında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Galatasaray maçının dönüm noktalarından biri olduğunu belirten Le Guen şunları söyledi; “Galatasaray maçını dönüm noktalarından biri olarak ifade edebiliriz, çünkü 12 maçımız kaldı. Her biri çok önemli, her biri artık dönüm noktası olacak. Onların ilki olarak isimlendirebiliriz. Puan tablosu açısından umudumu kaybettiğimi söyleyemem. Galatasaray maçı kolay geçmeyecektir ama sezon biterken tabloda alacağımız yer açısından ben umutluyum. Lig puan tablosunun ilk bölümünde kendimizi konuşlandırabileceğimize olan inancım, umudum devam ediyor.”

İlk yarıdaki takım ile ikinci yarıdaki takımda neler değiştiği sorusuna, Le Guen şu cevabı verdi; “Bu yolda tabii ki bazı zorluklar yaşadık. İyi geçen dönemimizin ardından. Devamlılık konusunda sıkıntılar yaşadık, daha sonrasında bazı oyuncularımızın eksikliği kadromuzda belirdi. Tabii ki bunlar gelirken, kaybettiğimiz maçlar dolayısıyla da özgüvenimizi kaybettik. Bence en hızlı şekilde geri kazanmamız gereken özelliğimiz, özgüvenimiz olacak. Pazar günkü oyunun tabii ki sonuç olarak beni hayal kırıklığına uğrattı ama oyun olarak hayal kırıklığına uğramadığımı daha önce de söylemiştim bugün tekrar ediyorum. Belki bitirme alanında, son bölümde bazı eksikliklerimiz vardı, golü bulamadık ama savaşma ruhu, sahadaydı. Oyuncularımızın, oyun içindeki katılımı çok yüksekti, bence bu çok önemli bir temel oluşturuyor bizim açımızdan. Tamam daha etkili olmalıyız, tamam ön tarafta daha fazla üretmeliyiz, üretken olmalıyız bunları anlıyorum ama bunlar da şu an sahip olduğumuz temelin üzerine koyulabilecek şeylerdir, o yüzden umutluyum.”

Bir basın mensubunun ‘ruh haliniz nasıl?’ şeklindeki soruya; “Benim ruh halim şöyle, ben savaşacağım. Ben savaşmaya devam edeceğim. Tabii ki herkesin işine saygı duyuyorum. Sizlerin de işlerinize, sizlerin de ortaya koyduğu düşünceye saygı duyuyorum. Beni ilgilendiren taraf sahanın içidir. Herkes kendi işini yapmalı, dolayısıyla bende kendi işimi yapmalıyım. Ben elimden geleni, oyuncularımla birlikte sahanın içerisinde savaşan bir takım ortaya koyma görevini elimden gelen maksimum çabayla yapmaya çalışıyorum. Tabii ki her birinize saygı duyuyorum, benim işim saha içi ile alakalı ve ben umutluyum.”

Takım içerisindeki iletişim nasıl sorusuna ise Le Guen şu cevabı verdi; “Futbolda bu hep vardır, eğer kazanamıyorsanız belli problemler, karmaşıklıklar yaşanır takım içi iletişimde. Belki uzun süredir kazanamayan takım olduğumuz için iletişimi eskisi gibi yakalama konusunda belli zorluklar yaşıyor olabiliriz ama tabii ki bu sonuçlarla alakalı. Büyük bir problem olduğunu düşünmüyorum aramızda, yanlış anlaşılmalara yer yok oyuncularımla aramda, onlara da sorabilirsiniz bunu onlar da düşünecektir. Bugün bulunduğumuz durumda onlar benim istifa etmemi istiyor olsalardı ya da bana böyle hissettiriyor olsalardı belki durumlar değişik olabilirdi ama onlarla da konuşabilirsiniz. Belki de yanılıyorum şu anda ama ben iletişimimizin iyi gittiğine inanıyorum.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ