Futbol

Paul Le Guen: “Savaşma ruhunu ortaya koymalıyız”

Teknik Direktörümüz Beşiktaş maçı öncesi haftalık toplantısında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Özel bir maçın bizi beklediğini, dev bir karşılaşmanın bizi beklediğini belirten Le Guen sözlerin şöyle sürdürdü; ”Geçmişi ve tarihi açısından önemli bir karşılaşma. Oyuncularımın da bu özel karşılaşmanın hakkını vereceğini düşünüyorum ve biliyorum saha içerisinde. Onlardan istediğim şey bu maçta savaşmaları. Takım olarak hareket etmeleri, onların da bu maçın öneminin farkında olmaları. Eminim ki bu maçın hakkını verecekler ve sahada ona göre davranacaklar.”

henüz hazır değil

henüz hazır değil. Bu çok büyük bir eksiklik bizim için, bizimle birlikte olmasını isterdim. Diğer taraftan Emmaunel Badu’ya güveniyorum, hafta başından itibaren takımla antrenmanlara çıktı. günü oynamaya hazır olmasını bekliyorum kendisinin de, sahada olacak.

Savaşma ruhunu ortaya koymalıyız

Açıkçası oyunculardan beklentim, seviyelerini ve oyuna katılımlarını yükseltmeleri. Ben daha önce defalarca bunu söyledim ama tekrar etmekte fayda görüyorum, bizimkisi gibi bir taraftar grubunu, bizimkisi gibi bir tribünleri hayatımda daha önce hiç görmedim. Dolayısıyla bu taraftarların da bu tribünlerin de takımın daha fazla savaşmasını, savaşma ruhunu daha fazla ortaya koymasını hak ettiğini düşünüyorum. Ligini ilk yarısında yaptığımız şey tam olarak buydu, şimdi buna geri dönmeliyiz.

Yaptığımız toplantılarda ben oyuncularıma şunu hatırlatmaya çalıştım, ilk yarıda iyi sonuçlar almıştık çünkü takımdaki herkes bütün katılımını, bütün konsantrasyonunu takımın başarısına endekslemişti. Kulübümüze, taraftarımıza sadık olmak için onlara mutluluk verebilmek için ellerinden gelen her şeyi yapmışlardı ve biz bu sonuçları almıştık. Onlara bu dönemi hatırlatmaya çalıştım. Son dönemde aldığımız sonuçlar, sonuçta bizde değişen bir şeylerin göstergesi ve yansıması. Biz geri dönmeliyiz, aynı şevk ve istekle çalışmaya geri dönmeliyiz ki aynı sonuçları elde edebilelim ligin ilk yarısındaki gibi. Sanıyorum ki son 3-4 haftada bunu biraz unutmuştuk, onlara bunu hatırlatıp tekrar eski formlarına, eski çalışma azimlerini geri vermeye çalıştım.

Tekrar iyi sonuçlar serisini yakalayacağız

Bilirsiniz bu sezon başında Bursaspor ile sözleşme imzaladığımda 2 yıllık bir anlaşmaya vardım ve ilk yıl için hedefimi de, ligin tablosunun ilk yarısında takımı konumlandırmak olarak açıklamıştım, hala bu şansımızın devam ettiğini düşünüyorum bunu da başaracağımıza inanıyorum ilk etapta. Bunu da henüz yeni kurulan bir takım olduğumuzu hesaba katarak bu şekilde açıklamıştım. Son 2 aydır kötü sonuçlar silsilesi yaşadığımız aşikar. Bunu inkar edemem ama eminim ki yakın zamanda tekrardan fikstürün ilerleyen kısımlarında momentum yakalayarak, tekrardan rüzgarı arkamıza alarak iyi sonuçlar silsilesi yakalayacağımızı düşünüyorum. Bu bana bağlı, takıma bağlı, herkese bağlı. Herkes buna katkı gösterecek. Ama benim genel olarak en fazla istediğim şey şu; oyuncularımın sahadan ayrılırken, maçlar her bittiğinde başları dik ve gururlu bir şekilde sahayı terk edebilmeleri, tekrardan taraftarın saygısını kazanmaları. insanı gerçekten çok çalışkan bir halk ve takımlarına da desteklerini en iyi şekilde gösteriyorlar. Dolayısıyla o insanların saygısını takımımım kazanması benim için önceliklerden biri olacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün