Futbol

Paul Le Guen ”Takımdan Bir Reaksiyon Bekliyorum”

Sabah saatlerinde Özlüce Tesisleri’nde yapılan antrenman öncesi Teknik Direktörümüz , mensuplarının sorularını yanıtladı.

Başakşehir maçında hayal kırıklığı yaşadığını defalarca söylediğini aktaran , “Bunun belli sebepleri vardı. Umduğumuz sonucu alamadık bu karşılaşmadan. Umutsuzum değilim kesinlikle. Takımımdan bir reaksiyon bekliyorum. İyi sonuçlara geri dönüş yapacağımızı, iyi sonuçlar almaya tekrardan başlayacağımıza inanıyorum. Bunu söyledim ama başımız dik. Takım olarak savaşmaya hazırız. Önümüzde bir deplasman karşılaşması var. Ben eminim ki bu karşılaşmadan mutlaka bir şeyler çıkartacağız, çıkarmamız gerekiyor. Zor ve yoğun bir lig Türkiye ligi. Herkesin birbirine yakın olduğu yoğun bir lig. Mutlaka bir şeyler kazanacağımıza inanıyorum bu karşılaşmadan ama her şeyden önce savaşacağız” dedi.

Böyle bir ceza olamaz

Bir basın mensubunun, ‘Başakşehir yenilgisinin bir cezası olacak mı?’ şeklindeki sorusunu yanıtlayan deneyimli teknik adam, şu ifadeleri kullandı:
“Ceza kelimesini kullanmak çok doğru mu emin değilim. 11’de olmamak hiçbir zaman ceza değildir. Böyle bir ceza olamaz. Ben bir teknik direktörüm ve seçim yapmak zorundayım. Bu tarz maçlardan sonra böyle değerlendirmeleri yapmak, akıllardan böyle şeylerin geçmesi normaldir ama takım içinde bir rekabet var. İyi olanın oynaması gereken bir rekabet, bir yarışma var. Ben de bu yarışmanın hakemiyim. İyi olan kimseyi sahaya koymak konusunda görevliyim.”

Konuştuklarım bizim aramızda

Futbolcularıyla bazı görüşmeler gerçekleştirdiğini ifade eden Fransız teknik adam, “Bunlar her zaman yaptığımız görüşmeler. Kazansak da bazı görüşmeler gerçekleştiriyorum oyuncularımla, kaybetsek de. Böyle bir mağlubiyetten sonra gerçekleştirdiğimiz rutin görüşmelerin çapı biraz değişiyor. Belli adaplar olmalı oyuncularla aramızda. Onlarla bir görüşme yapıyorum ve bu görüşme tabi ki de onlarla benim aramda kalacak. Konuştuklarım bizim aramızda”dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün