Futbol

Samet Aybaba: ‘Çok koşan bir takımız’

Bursaspor Teknik Direktörü antrenman öncesi saha kenarında mensuplarıyla bir araya geldi.

Teknik Direktörümüz Aybaba haftalık basın toplantısını saha kenarında düzenledi.

Fenerbahçe maçını değerlendiren Teknik Direktörümüz Samet Aybaba, “İlk yarı kötü başladık. Rakibe çok mesafe bıraktık, oyunu daraltamadık, hızlı çıkışlar yapamadık. Onlar baskı yaptığında da tek topla ya da uzun topla çıkamadık. İlk yarı fazla yaptık. İkinci yarıda ise kenarları çok iyi kullandık, kenar ortalarında topa daha etkili vurabilseydik daha farklı bir şey olurdu belki de maçın içerisinde. Muhteşem bir taraftar topluluğu vardı. Oyuncularım inanılmazı oynadılar. Bu oyun yarım devre değil, maçın tamamına yansımalı” dedi.

ile karşılaşacak takımımızda, kendilerini zorlu bir maçın beklediğine işaret eden Samet Aybaba, “, Hikmet hocadan sonra ivme kazandı. 2 galibiyet, 2 beraberlikleri var. Zor bir deplasman. Çok coşkulu, çok koşan bir takım, biz de öyle bir takımız. İki takımdan bir tanesi kırılır diye düşünüyorum. Oyuncularımızın istekleri her geçen gün artıyor. Destek de artıyor, o nedenle işlerini daha iyi yapacaklar diye düşünüyorum” diye konuştu.

Diafra Sakho’nun sahalara dönüşüne ilişkin de görüşlerini bildiren Aybaba, “Alternatif oyuncuda sorunumuz var zaten. Umut elimizdeki tek santrfor. Elinden gelen her şeyi yapıyor, bence çok iyi iş çıkarıyor. Alternatif oyuncu olunca 2 santrafora dönebiliyorsunuz. Biz de bunu uygulamaya çalıştık ve ikisi de bir araya geldiğinde çok iyi iş yaptılar. bu, bir yere gittiğinde siz tedbir alacaksınız, müdahale edeceksiniz. Farklı bir yöne gittiğinde de farklı değişiklikler yapacaksınız. Oyuncularımızın hepsinin iyi olması, formda olması elimizdekileri de güçlendirir” ifadelerini kullandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün