Futbol

Samet Aybaba’dan özel açıklamalar

Bursaspor'da Samet Aybaba dönemi sona erdi. Alanyaspor yenilgisi sonrası takımla birlikte Bursa'ya dönmeyen deneyimli teknik adam yönetimle yaptığı görüşme sonrasında görevinden ayrılma kararı aldı. Bursaspor Kulübü de Samet Aybaba'yla yolların ayrıldığını resmi internet sitesinden yaptığı açıklamayla kamuoyuna duyurdu.

Bursaspor’da Aybaba dönemi sona erdi. yenilgisi sonrası takımla birlikte Bursa’ya dönmeyen deneyimli teknik adam yönetimle yaptığı görüşme sonrasında görevinden ayrılma kararı aldı. Bursaspor Kulübü de Aybaba’yla yolların ayrıldığını resmi internet sitesinden yaptığı açıklamayla kamuoyuna duyurdu.

Kulüpten yapılan açıklamada, “2018-2019 sezonuna birlikte başladığımız Teknik Direktörümüz ile Alanya deplasmanı dönüşünde, kendisinden gelen talep üzerine bir görüşme gerçekleştirilmiştir. Değişimin gerekli olduğu konusunda görüş birliğine varılmış ve sözleşmenin karşılıklı olarak feshi konusunda mutabakat sağlanmıştır. Kendisine Bursaspor’a yaptığı hizmetler nedeniyle teşekkür ediyoruz. Yeni teknik ekibin oluşumu konusunda çalışmalarımız en kısa zamanda tamamlanacak ve kamuoyuyla paylaşılacaktır.” ifadelerine yer verildi.

Samet Aybaba, “Bursaspor’da çok değişik planlar yaparak, anlaşmamızı kapsayan 3 yılın sonunda büyük hedefler koyarak yola çıkmıştık. Bunlardan ilki gençleştirme hamlemizdi. Maçlar ilerledikçe yaptığımız planlamadan uzaklaşmak durumunda kaldık. Bunda elbette bizim de hatalarımız olmuştur. Ancak Bursaspor’da görev yaptığımız dönemde futbol şansı hiç yanımızda olmadı. Belki şanssızlık bendedir. O nedenle Alanya dönüşü yönetimimizle görüştüm. Ayrılma kararının her iki taraf için de hayırlı olacağını söyledim. Bunun adına kulübün önünü açma da diyebilirsiniz. Başkanımıza, yönetim kurulumuza, futbolcularıma, kulüpte mesai yaptığımız çalışma arkadaşlarıma, taraftarımıza ve basın mensuplarına teşekkür ederim” dedi.

ALİ AY: HAYATIMI ORTAYA KOYDUM

Bursaspor Başkanı Ay teknik direktör Samet Aybaba’yla yolların ayrılmasının hemen sonrasında futbolcularla toplantı yaptı.

Toplantıda oyuncularına seslenen Ali Ay’ın “İçinde bulunduğumuz durum hoş değil. Ama biz birlik olursak bu işin üstesinden geliriz. Ben bu işe hayatımı koydum. Evet, şanssızlıklar yaşadık ancak sizlere güveniyorum. İşinize dört kolla sarılmanızı istiyorum” diye konuştu.

Kaynak
Bursahakimiyet
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün