Futbol

Samet Aybaba’dan yabancı kuralı yorumu

Bursaspor Teknik Direktörü Aybaba Bursa Hakimiyet’e konuştu. Deneyimli çalıştırıcı yabancı oyuncu konusunda önemli olan noktanın sayı değil, kriter olduğuna vurgu yaptı. Aybaba, takımın durumundan da memnun olduğunu açıkladı.

SİSTEME BAĞLANMASI GEREK

Son günlerde futbol kamuoyunun tartışma konusu haline gelen yabancı oyuncu kuralı hakkında Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba Bursa Hakimiyet’e değerlendirmede bulundu. Bu konuyu bir sisteme bağlamak gerektiğine vurgu yapan deneyimli teknik adam rakamlara bağlı kalmadan kriterin getirilmesine değindi. Aybaba, “Biz en başından beri ‘ olsun, kriter olsun’ diyoruz. Bu iş sisteme bağlanmadan çözülmez. Rakamlarla oynayarak bir yere varamazsınız. Sayı 7 olmuş, 14 olmuş ne fark eder. Öncelikle bir kriter getireceksin. Bu işin çalışması yapılır. Yabancı oyuncu serbest bırakılsın ama milli olma sayısı, yaş ve maç oynama kriterleri getirilsin. Ancak bu şekilde bir yere varılır” dedi.

ŞU AN GİDİŞATTAN MEMNUNUM

’de geride kalan 4 maçlık periyotta takımın sergilediği oyunla ilgili de konuşan Samet Aybaba, mevcut tablonun üzerine koymaları gerektiğinin altını çizdi. Tecrübeli çalıştırıcı, “Biz ilk geldiğimiz günden bu yana bir yapı oluşturmaya çalışıyoruz. O yapının temel taşları oturmaya başladı. Oyuncularımız daha iyi yerlere gelecekler. Çünkü o şekilde çalışıyorlar. Biz, onlar iyi oldukça mutlu oluyoruz. Onları da mutlu etmeye çalışıyoruz. Elbette bazı şeyler zaman alacak ama ben gidişattan memnunum. Yeni oyuncuların da kadroya alışmasından sonra daha iyi sonuçların geleceğine inanıyorum. Haftalar ilerledikçe oturacak. Takımın şu an için gidişatı beni memnun ediyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak : Bursahakimiyet

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün