Futbol

“Sow, Shehu, Ekong ve Aziz…”

Bursaspor Teknik Direktörü Mustafa Er, Trabzonspor maçında konsantrasyon sorunu yaşayan futbolculara kendi isteği ile izin verdiğini söyledi.

Bursaspor Teknik Direktörü Mustafa Er, sezonun son haftasında futbolculara neden izin verdiklerini belirtirken, Paul Le Guen’le ilgili de açıklamalar yaptı.

İşte genç teknik adamın ifadeleri; “4-5 oyuncuya izin verdim. Biz Fenerbahçe maçını kaybettik ama fazlasıyla erozyona uğradık. Çok sakat futbolcu verdik. Futbolcular izin moduna geçti. Ben sıcak tutmaya çalıştım. Ancak Trabzonspor maçındaki performansı görünce dört oyuncuya izin vermeye ben karar verdim. Gençlerbirliği maçında da aynı performansı vereceklerini biliyordum. Sow, Shehu, Ekong ve Aziz’e izin verdik. Harun’a zaten izin verecektik, Muhammed’i oynatabilmek için. Bu dört oyuncunun konsantre olamayacağına inandım.

Her takımda sakatlıklar olabilir. Futbolcular iyi çalıştı. Sakatlık, her takımda olabilecek sorunlar…

Paul Le Guen’le bir ekiptik. Öyle bir kadro kuruldu. Hala ben kurulan kadronun çok iyi olduğunu düşünüyorum. Ama o ahenk olmadı. Kötü değildik. Ancak ilk yarıdaki performansımızı sergileyemedik.

Yardımcı hoca olmak ayrı, teknik direktör olmak ayrı… Biz oyun formatımızı değiştirmek istiyorduk. Ben bunu başardığımı düşünüyorum. 6 haftalık süreç benim için kazançtı.

Türkiye’de para sıkıntısı var. Bunlar oluyor, olmaya da devem edecektir. Keşke olmasa. Böyle bir süreç keşke yaşanmasaydı. Futbolcularla bunları atlattık. Ama yaşanmasaydı daha iyiydi. Bütün kulüplerin çok ciddi borçları var. Buna biz çözüm bulunması lazım. Gelir-gider tablosu çok tehlikeli. O süreç son haftalara da yansıdı.

Pro lisans için bu sene başlamayı düşünüyorum başvuracağız, sıra önemli ne zaman gelecek nasıl olacak. Senede bir kere açılıyor. Başvuracağız.

Genç isimler yetenekli. Son haftalarda onlarla çalışma fırsatı da bulduk. Hepsi bizim için çok değerli. Ertuğrul ve Furkan’ın performansı çok önemliydi. Ama gelişmeye devam etmeleri lazım. Alttan gelen futbolcular da abilerini örnek almaları gerekiyor. Çok ciddi oyuncular geliyor. Ben Bursaspor’a katkı vereceklerini düşünüyorum.

Kaleci opsiyonumuz Türkiye’de 1 numara. Hepsi birbirinden değerli, bütün opsiyonlarımız milli takım kalecisi. Ben bizimle olmasını isterim ama süreç ne getirecek göreceğiz.”

Kaynak : enBursa.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün