Futbol

Timsah Arena’ya hayat geliyor!

Timsah Arena’nın ticari alanlarının değerlendirilmesi amacıyla yönetimi harekete geçti. Bursaspor’un Mülk Değerlendirme ve Projelerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olan Mimarlar Odası Şube Başkanı Ömer Faruk Şahin, projeyi hazırlayan Mimar Hasan Sözüneri’nden yardım istedi. İşte yapılacak projeler…

Konuyla ilgili gelişmeleri bugünkü köşesine taşıyan Bursa Hakimiyet gazetesi yazarı Namık Göz, şu bilgileri verdi:

” (…)
Stadyumun ticari alanlarının değerlendirilmesi amacıyla bu kez Bursaspor yönetimi harekete geçti. Bursaspor’un Mülk Değerlendirme ve Projelerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olan Mimarlar Odası Bursa Şube Başkanı Ömer Faruk Şahin, projeyi hazırlayan Mimar Hasan Sözüneri’nden yardım istedi.

BARİYERLER SEYYAR HALE GELECEK

Bursaspor yönetiminden gelen davet üzerine stadyumda incelemede bulunan Hasan Sözüneri, yapacakları çalışmanın aslında projenin ilk hazırlandığı amaca yönelik olacağını söyledi. Ticari alanların hayata geçmesindeki en büyük engel güvenlik amacıyla oluşturulan duvar ve bariyerler. Sözüneri, bunların tıpkı Atatürk Stadyumu’nda olduğu gibi seyyar hale getirileceğini ve bu sayede ticari alanların faaliyetlerinin kolaylıkla yapılabileceğini anlattı. Sözüneri’nin verdiği bilgiye göre, stadyumdaki ticari alanda bir cep sineması, birkaç kafeterya ve Bursa markalarının yer aldığı ihtisas çarşısı yapılacak.

Bu arada, yeni proje hazırlıklarında stadyumun hemen karşısında Bursa’nın en büyük sağlık tesislerinden biri olacak Ali Osman Sönmez Hastanesi de hesaba katılarak yapılıyor. Hastaneye gelecek olanlara yönelik eczaneler ve kafeteryalar da olacak.

ALTINDAKİ TERMAL KAYNAKLA SPORCU SAĞLIĞI MERKEZİ

Bursaspor Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Faruk Şahin, stadyum projesi hazırlanırken çok geniş kapsamlı bir organizasyonun düşünüldüğünü ancak sürecin bir türlü tamamlanmadığını ifade ederek, yapacakları bu çalışma ile ticari alanların değerlendirilerek kulübe gelir getirecek kaynak oluşturulacağını söyledi.

Ticari alanların değerlendirilmesi projesinin bölümler halinde ilerleyeceğine işaret eden Şahin, ‘Bizim isteğimiz Hasan Sözüneri’nin orijinal projesine dönüş yaparak kademe kademe projeyi tamamlamak. Bu sayede hem kulübümüze çok ciddi gelir sağlayacağız hem de o stadyum artık bir meydan gibi olacak. Yaşam alanına dönüşecek. Hastane açıldığında ayrı bir değer kazanacak’ dedi.

Stadyumun altında termal su kaynağı bulunduğuna da işaret eden Şahin, bu kaynaktan yararlanarak sporcu sağlığı merkezi kurulacağını da söyledi.

Proje taslağının bir iki hafta içinde ortaya çıkacağını belirten Şahin, ‘Bunu İl Güvenlik Kurulu’na sunacağız. Oradan çıkacak karar sonrası hemen uygulamaya geçeceğiz’ dedi.

Şahin’in yürüttüğü çalışma aslında geç kalınmış bir adım olsa da hem Bursa hem de Yeşil Beyazlı takım için büyük önem taşıyor. Bariyerlerin kalkmasıyla bir meydan ortaya çıkacak ve bu bölgenin faydalanacağı yeni bir yaşam alanı oluşacak.
Tüm bunlar bir yana Türkiye’nin olduğu 2024 Futbol Şampiyonası için önerilen stadyumun arasında Bursa Büyükşehir Belediyesi de var. Bu tarihe kadar eksikliklerin giderilip stadyumun da uluslararası normlara kavuşması gerekiyor.”

Kaynak : enBursa

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün